Skytte medali saab emeriitprofessor Rein Taagepera

Erandkorras saab Rein Taagepera Skytte medali kätte aprillis, mitte traditsioonilisel Skytte päeval, 25. märtsil.

2008. aastal pälvis prof Rein Taagepera Uppsala Ülikooli Skytte sihtasutuse poolt välja antava Skytte auhinna demokraatlike valimissüsteemide uurimise eest. Auhinnaga kaasnenud poole miljoni Rootsi krooni suuruse auhinnaraha, annetas prof Taagepera Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonnale uue, sotsiaal- ja täppisteadusi ühendava uurimissuuna rajamiseks.

Skytte medal on Tartu Ülikooli poolt väljaantav autasu riigi- või ühiskonnategelasele, kes on Tartu Ülikooli nõukogu hinnangul viimastel aastatel aidanud kõige enam kaasa Tartu Ülikooli ja Eesti kõrghariduse arengule. Möödunud aastal pälvis medali Rootsi suursaadik Dag Hartelius, varasematel aastatel on medali saanud Andres Lipstok, Mart Laar, Marju Lauristin, Mihkel Pärnoja, Lennart Meri, Andrus Ansip, Jüri Raidla ning mitme riigi suursaadikud.

Johan Skytte (1577−1645) oli kuningas Gustav II Adolfi isiklik õpetaja ja hiljem nõunik ning teda peetakse Tartu Ülikooli asutamise üheks peainitsiaatoriks ja läbiviijaks. Ülikool tähistab Skytte päeva alates 1995. aastast.

Lisainfo: Kady Sõstar, avalike suhete spetsialist, tel 737 5685, 511 9188, kady.sostar@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja