Slavistid uurivad rahvuste kujutamist kirjanduses

Reedel, 3. detsembril saab Tartu Ülikooli slaavi filoloogia osakonnas alguse rahvusvaheline seminar "Rahvused kirjanduses," kus eri maade slavistid arutlevad rahvuste kujutamise üle kirjanduses ning selle mõju ühiskondliku arvamuse kujundamisel.

Seminari korraldaja, TÜ vene kirjanduse professori Ljubov Kisseljova hinnangul on kirjandusel üks tähtsamaid rolle rahvuse ning "oma" ja "võõra" stereotüüpide kujundamisel, seetõttu on seminari teema ülimalt aktuaalne nii teaduslikus kui ka ühiskondlikus mõttes. ""Ideoloogilise geograafia" projekt on oma loomult interdistsiplinaarne ning nõuab mitmekülgset lähenemist. Seega vaatame seekordsel seminaril teemale nii ajaloolisest, sotsioloogilisest kui ka semiootilisest vaatepunktist," selgitas Kisseljova.

Seminari teemadering on lai, muuhulgas räägitakse, kuidas vaatleb vene kirjandus poolakaid, soomlasi, läänemeresoomlasi, baltisakslasi, eestlasi jt rahvusi. Käsitletakse ka juutide kuju peegeldust ukrainlaste pärimuslikus ajaloos, baltisakslaste kujutamist eesti ja läti kirjanduses jm. Seminaril esinevad kokku 24 ettekandega slavistid Saksamaalt, Leedust, Lätist, Venemaalt ja Eestist ning traditsiooniliselt saavad kogenud teadlaste kõrval sõna ka doktorandid. Seminaril toimub töö vene keeles ja kõik huvilised on oodatud kuulama.

Seminari korraldab TÜ vene kirjanduse õppetool ja see toimub ETF grandi nr 7901 "Vene impeeriumi läänepoolsete ääremaade "ideoloogiline geograafia" kirjanduses" raames.

Üritus toimub TÜ slaavi filoloogia osakonnas Näituse tn 2 (auditoorium 207) 3. ja 4. detsembril. Avamine on 3. detsembril kell 12.

Täpne ajakava: www.ut.ee/886060

Lisainfo: Kadi Ilves, TÜ slaavi filoloogia õppekorralduse spetsialist, tel 737 6352; Ljubov Kisseljova, TÜ vene kirjanduse professor, tel 737 5353, ljubov.kisseljova@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja