SOOME JUHTIV EUROOPA LIIDU ASJATUNDJA PEAB TÄNA LOENGU TARTU ÜLIKOOLIS

Ingliskeelse loengu "Finland in the EU Presidency - A Small State perspective" juhatab sisse Soome suursaadik Jaakko Kalela, teemat kommenteerib riigikantselei Euroopa Liidu asjade direktor Gert Antsu. Loengut juhibTÜ Euroopa õpingute erakorraline professor Thomas Pedersen.

Professor Esko Antola on Soomes üks hinnatuimaid Euroopa Liidu asjatundjaid ning ta on avaldanud üle 180 teadusliku raamatu ja artikli. Antola tegeleb selliste Euroopa integratsiooniga seotud teemadega nagu Euroopa Liidu reformid ning üldine välis-ja julgeolekupoliitika, transatlantilised välissuhted, väikesed riigid Euroopa Liidus, majanduspoliitika ning koordinatsioon majandus- ja rahaliidus.

Professor Antola on õpetanud paljudes Soome ülikoolides. Ta oli Turu Euroopa uuringute instituudi üks asutaja ning selle juhataja. Ta on ka Tartu Ülikooli Euroopa kolledži nõukogu liige. Praegu tegutseb professor Antola projektijuhina Turus Läänemerekeskuses, mille tegevuse pearõhk on Läänemere majanduspiirkonna dimensioonide avardamisel ning selle tähtsuse rõhutamisel Euroopa Liidus.

Tegemist on kaheksanda loenguga Soome tippteadlaste loengute sarjast Tartu Ülikoolis, mis saab teoks koostöös Soome suursaatkonna, Soome instituudi, Tartu Ülikooli ning Turu Ülikooli ja Tartu Ülikooli Granö-keskusega.

Loengu otseülekannet saab vaadata veebist aadressilt http://video.ut.ee ja varasemad loengud on välja pandud aadressile /127714.

Lisainfo: Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615; Mona-Liisa Louhisola, Soome suursaatkond, tel 6103 268

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist