Soome majandusteadlane analüüsib kultuuripealinna maineküsimusi

Kolmapäeval, 7. detsembril esineb TÜ majandusteaduskonnas Granö loengusarja raames Turu ülikooli majandusteadlane Ulla Hakala. Juttu tuleb kultuuripealinna tiitli mõjust linna mainele nii Turu kui Tallinna näitel. Kõik on oodatud kuulama!

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37840","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Loeng "The status of Capital of Culture and its effect on a city's brand equity" ("Kultuuripealinna staatus ning selle mõju linna mainele") võtab luubi alla, kuidas linn saab kujundada ja kinnistada oma head mainet kultuuripealinna staatuses olevana koos toimuvate ürituste ning kaasneva tähelepanuga.

Loeng keskendub ühele Euroopa prestiižseimale kultuurisündmusele − Euroopa kultuuripealinna aastale ning sellega seoses ka 2011 Euroopa kultuuripealinna tiitlit kandvatele Tallinna ja Turu linnale.

Ulla Hakala on Turu Ülikooli majandusteaduskonna lektor. Ta on lõpetanud 1981. aastal Tampere Ülikooli majandusteaduskonna ning kaitsnud Turu Ülikoolis majandusteaduse doktorikraadi 2006. aastal. Ta on töötanud lektorina Pori ärikoolis, Seinäjoki polütehnikumis ja Turu Ülikoolis, kus ta oli aastatel 2006 - 2011 dotsent. 2005 aasta veetis Hakala Fulbright'i stipendiaadina California State University Stanislaus.

Loeng on inglise keeles ja toimub kolmapäeval, 7. detsembril kell 14.15 TÜ majandusteaduskonnas (Narva mnt. 4) ruumis B202.

Lähem info loengu kohta: http://www.finst.ee/grano/ulla-hakala.html

Granö loengusari on saanud nime soomlasest geograafiaprofessori Johannes Gabriel Granö järgi, kes oli Tartu Ülikooli professor aastatel 1919–1923. Granö loengute eesmärgiks on luua uusi suhteid Eesti ja Soome teadlaste vahel. Loenguid ja seminare korraldab Soome Instituut koostöös Turu Ülikooli, Tartu Ülikooli ja Granö keskusega.

Lisainfo:
Heidi Iivari, Soome Instituudi kultuurisekretär, tel 7427 319, heidi.iivari@finst.ee
Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, sirje.uprus@ut.ee

Anneli Miljan