Sporditeaduste üliõpilastele on eriolukorra ajal suurimaks väljakutseks olnud praktika

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi lõpetab sel aastal bakalaureuse- ja magistriõppes veidi enam kui sada tudengit. Seda hoolimata asjaolust, et eriolukord on sundinud õppetööd ümber korraldama.

Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut reageeris töötajate sõnul kriisile kiiresti. Praeguseks on uus olukord kujunenud omamoodi normaalsuseks. Teoreetiliste ainete omandamist õppekorraldus väga palju ei raskenda, kuid praktiliste ainete puhul on seis kehvem. Näiteks treeneriõppes sattusid eriti keerulisse olukorda sportmängudele spetsialiseerunud.

"Kui räägime treeneripraktikast, siis praktika puhul peavad õpilas kooskõlas praktikagrupi treeneriga panema kokku kava sportlastele, mõningate distsipliinide puhul, kus seda on võimalik jätkuvalt teha, nagu näiteks metsajooks või üksinda rattaga sõit. Seal toimib asi ilmselt normaalilähedasemalt," rääkis sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi kriisikomisjoni liige Kristjan Kais ERR-ile.

Loe edasi ja vaata ka videolugu ERR-ist.