Starteri avaüritusel esitleti 32 uuenduslikku ideed

Septembri keskel alustas Tartu Ülikooli Startup Lab ideearendusprogrammi Starter uut hooaega. Ligi viis tundi kestnud ideede häkatonil Delta keskuses said osalejad kuulata inspireerivaid kõnesid ja huvitavaid ideid ning ühineda meelepärase tiimiga. Päeva lõpuks moodustusid osalejatest meeskonnad, kes asuvad Starteri programmi töötubades oma idee elujõudu katsetama.

Oma kogemustest rääkis eelmisel semestril programmi lõpetanud Avneet Sharama. Ta innustas ja julgustas osalema Starteris ka neid, kes ei pea end ettevõtlikuks. Tartu start-up-kogukonna eestvedaja Ermo Tikk andis ülevaate Tartu ettevõtlussektorist ning soovitas osalejatel otsida ideed, mis tõeliselt kõnetab, ja kuulata hoolega mentorite tagasisidet. Häkatoni juht, loova eneseteostuse uurija ja koolitaja Harald Lepisk rääkis ideede läbikatsetamisest ja õpetas avalikku esinemist.

Häkatonil osales ligi 120 inimest ning esitlusele tuli 32 ideed väga mitmekesistest valdkondadest. Tiimid arutlesid probleemide üle, mida nende ideega on võimalik lahendada, ja asusid selle idee toimimist kohe ka läbi proovima. Häkaton lõppes uute, selgemasõnaliste esitlustega.

Paljudele osalejatele oli see esmakordne kokkupuude äriideede häkatoniga ja nad leidsid, et saadud kogemus oli väga väärtuslik. Rohkem teavet leiab Startup Labi kodulehelt.

Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi kommunikatsiooni- ja turundusspetsialist, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee