Startup Lab alustab semestrit ideede häkatoniga

26. septembril korraldab Tartu Ülikoolis praktilist ettevõtlusõpet pakkuv Startup Lab ideede häkatoni, millega algab sügissemestri äriideede arendamise programm Starter Tartu. Kõik asjast huvitatud õpilased, tudengid ja vilistlased on oodatud üritusele oma ideid esitlema või mõne meeskonnaga liituma.

Häkaton on mõeldud eelkõige tudengitele ja õpilastele, kes on huvitatud ettevõtlusest ning kellel on soov ideid ellu viia. Osalejad moodustavad meeskonnad ja teevad üheskoos intensiivset tööd, et leida esmane lahendus mõnele probleemile.

Tartu start-up-kogukonna juht Ermo Tikk tutvustab lähemalt Tartu iduettevõtlust ja räägib ettevõtlusega alustamisest. Esinejate seas on ka tervishoiuvaldkonna start-up’i asutaja Kadri Haljas, kes räägib ettevõtlusest tervishoiuvaldkonnas ja sellest, kuidas teadusprojektist sai idufirma Triumf Health.

Juttu tuleb eri valdkondade ideedest ja osalejad saavad ka ise enda ideid välja pakkuda. Eriti on oodatud ideed tervishoiuvaldkonnast, sest parimal on võimalus sõita Poola Lódźi Meditsiiniülikooli üritusele „Forge of Talents“, et seal oma ideed kohalikele ekspertidele esitleda.

Kogu semestri vältel töötavad programmi Starter Tartu meeskonnad oma äriideede kallal. Neile korraldatakse mitmesuguseid interaktiivseid töötube, mida juhendavad kogenud idufirmade asutajad ja mentorid. Programm lõppeb äriideede konkursiga „Kaleidoskoop“, mille kümme parimat meeskonda saavad võimaluse esitleda oma ideed konkursi finaalis festivali „Startup Day 2020“ laval.

Eelmisel hooajal Starteri programmi läbinud ja „Kaleidoskoobi“ võitnud meeskonna juhil Elchin Aghazadal, kes õpib Tartu Ülikooli majandusteaduskonnas innovatsiooni ja tehnoloogia juhtimist, jätkub programmi kohta ainult häid sõnu. „Startup Labi programm Starter Tartu on suurepärane võimalus oma äriideega alustamiseks. Tänu mitmekülgsetele töötubadele ning mentorite abile ja juhendamisele katsetasime tiimiga oma ideed ja kujundasime sellest reaalse ärimudeli,“ rääkis Aghazadal.

Üks Starter Tartu tähtsündmusi on mentorite tagasiside karussell, mis toob kokku kõik meeskonnad ja umbes 20 eri valdkondade eksperti. Meeskonnad saavad ekspertidelt tagasisidet ja nõuandeid. Ürituse lõpus valivad mentorid välja ühe meeskonna, kelle äriidees näevad nad kõige enam potentsiaali.

Ideede häkaton toimub 26. septembril kell 15 Spark Hubis (Narva mnt 3, Tartu) ja sellele on oodatud kõik huvilised. Lisateavet leiab Startup Labi veebilehelt ja Facebooki ürituse lehelt. Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 555 87359, andres.vaher@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja