Startup Labi kevadsemester algab veebis toimuva ideede häkatoniga

18. veebruaril toimub esimest korda veebipõhine ideede häkaton, millest on võimalik osa saada igal õppival noorel üle Eesti. Sellega saab alguse äriideede arendamise programmi Starter Tartu uus hooaeg. Häkatonile on oodatud kõik, kellel on huvi oma ideed esitleda või leida meeskond, kellega koos uut ideed arendada.

Et seekordne häkaton toimub veebis, on osalejatel võimalus ideed esitleda otse kodust. Oma idee puudumise korral saab liituda mõne olemasoleva meeskonnaga. Moodustunud meeskonnad asuvad Tartu Ülikooli Startup Labi korraldatava programmi Starter Tartu raames kujundama professionaalide toel oma ideest toimivat ärimudelit.

„Ideede häkaton on juba mõnda aega olnud loova mõtlemise, ideede jagamise ja suhete sõlmimise koht eri valdkondade paljude õppekavade üliõpilastele,“ ütles Startup Labi juht Maret Ahonen. „Sel korral saavad kõik entusiastid osaleda veebipõhisel ideede häkatonil, mis on juba omaette põnev proovikivi,“ lisas ta. Häkatoni juhib loova eneseteostuse uurija ja koolitaja Harald Lepisk.

Programmis Starter Tartu osalevad meeskonnad saavad mentorite ja eri valdkondade ekspertide abiga arendada oma ideed terve kevadsemestri jooksul. Programmi töö toimub veebi teel. Osalejad kujundavad töötubades välja sobiva ärimudeli, koostavad turundusplaani ja viivad end kurssi iduettevõtluse juriidiliste aspektidega, aga samuti harjutavad avalikku esinemist. Programm lõpeb mais toimuva tudengiideede võistlusega Kaleidoskoop, kus hinnatakse nii idee potentsiaali kui ka arengut. Kaleidoskoobi parimad tiimid pääsevad võistlema Baltikumi suurimale ärifestivalile Startup Day, kus auhinnaliste kohtade nimel minnakse vastamisi konkurentidega üle terve Eesti.

Ideede häkaton toimub 18. veebruaril Zoomis ja kõik huvilised on oodatud. Osalejad peaksid enne veenduma, et on olemas stabiilne internetiühendus ja veebikaamera. Lisateavet leiab Startup Labi veebilehelt ja Facebookist.

Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Martti Saarme, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, 5909 4726, martti.saarme@ut.ee