Startup Labis algab kevadsemester ideede häkatoniga

27. veebruaril korraldab Tartu Ülikoolis praktilist ettevõtlusõpet pakkuv Startup Lab ideede häkatoni, millega alustatakse kevadsemestri äriideede arendamise programmi Starter Tartu. Kõik asjast huvitatud õpilased, tudengid ja vilistlased on oodatud üritusele oma ideid esitlema või mõne meeskonnaga liituma.

Häkaton on mõeldud eelkõige ettevõtlusest huvitatutele, kellel on soov oma ideid ellu viia. Osalejad moodustavad meeskonnad ja teevad üheskoos tööd, et leida mõnele probleemile esmane lahendus.

Häkatonil osalejatele tuleb ettevõtlusega alustamise kogemust jagama Tartu Ülikooli majandusteaduskonna tudengitest koosnev meeskond CommuniCare, kes läbis eelmisel aastal Starteri programmi. Samuti esineb Uku Kangur, Delta keskuse ettevõtlusmajja rajatava SEB innovatsioonikeskuse Tartu osakonna juht. Uku tutvustab lähemalt Tartu iduettevõtlusmaastiku ja SEB innovatsioonikeskuse plaane Tartus.

Kogu semestri vältel töötavad programmi Starter Tartu meeskonnad oma äriideede kallal. Neile korraldatakse mitmesuguseid interaktiivseid töötube, mida juhendavad idufirmade kogenud asutajad ja mentorid. Programm lõppeb 21. mail Delta majanduskonverentsil peetava äriideede konkursiga Kaleidoskoop. Seal antakse parimatele meeskondadele üle Tartu Linnavalitsuse rahaline auhind, piletid erinevatele suurüritustele ja pääs üleriigilise äriideede võistluse Starter finaali, mis toimub ärifestivalil Startup Day 2021.

Eelmise hooaja Starteri programmi läbinud CommuniCare’i idee on luua vabatahtlike võrgustik, mis pakuks hooldekodudes elavatele eakatele seltsi ja suhtluskaaslasi. Meeskond sai programmist palju väärtuslikke oskusi, et Eesti ettevõtluses läbi lüüa. „Starteri programmis osalemine andis meile häid oskusi ja kontakte, mis olid vajalikud ettevõtlusmerre sukeldumisel,“ ütles CommuniCare’i kaasasutaja Siim Aksel Amer.

Üks Starter Tartu tähtsündmusi on mentorite tagasiside karussell, mis toob kokku kõik meeskonnad ja umbes 20 eri valdkondade eksperti. Meeskonnad saavad ekspertidelt tagasisidet ja nõuandeid. Ürituse lõpus valivad mentorid välja ühe meeskonna, kelle äriidees nad näevad kõige enam potentsiaali.

Ideede häkaton toimub 27. veebruaril kell 15 Delta keskuse (Narva mnt 18, Tartu) fuajees roheliste treppide juures ja sellele on oodatud kõik huvilised. Lisateavet leiab Startup Labi veebilehelt ja Facebookist. Üritust toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee