Startup Labis algas äriideede arendamise uus hooaeg

Tartu Ülikooli Startup Labi äriideede arendamise programmi Starter Tartu uus hooaeg algas 17. septembril Delta X ideefestivali raames peetud ideede häkatoniga, kuhu kogunes üle 120 osaleja. Häkatonist võtsid osa ettevõtlusest huvitatud üliõpilased ja õpilased, kes esitlesid ideid ja liitusid meeskondadega

Ideede häkatoni avasid Starter Tartu programmi vilistlased Norman Vester ja Mete Cilingir, kes rääkisid oma kogemuste põhjal, millist kasu on programm neile toonud. „Meie jaoks oli olulisim mentorite tagasiside, mis aitas meil õiges suunas edasi liikuda,“ märkis Norman Vester.

Seejärel said kohaletulnud võimaluse oma ideid tutvustada. Päevajuht Harald Lepisk julgustas kõiki omavahel suhtlema ja tema eestvedamisel moodustati 15 meeskonda, kes hakkavad oma ideed Starter Tartu programmis arendama. Välja pakutud ideed olid enamasti seotud tervishoiu, toitlustuse ja tehnoloogiaga ning nende ühine eesmärk on muuta elu meie ümber paremaks.

Osalejad pidasid sedalaadi üritust väga põnevaks ja ootavad huviga tulevasi Starter Tartu töötubasid. Rohkem teavet nende kohta leiab  Startup Labi kodulehelt.

Ideede häkatoni pildid on Startup Labi Facebooki albumis.

Üritust toetas Euroopa Sotsiaalfond ja Euroopa Innovatsiooni- ja Tehnoloogiainstituudi tervisevaldkonna võrgustik EIT Health.

Lisateave: Andres Vaher, Tartu Ülikooli Startup Labi turundus- ja kommunikatsioonijuht, 5558 7359, andres.vaher@ut.ee