Student Startup Campi võidumeeskond DreamField asub lahendama üleväetamise probleemi

5.–9. veebruarini toimus Tartus ettevõtluslaager Student Startup Camp, kus tudengimeeskonnad arendasid oma äriideedest prototüübid. Äriideede võistlusel saavutas esikoha meeskond DreamField.

Ettevõtluslaagri viimasel päeval tutvustasid meeskonnad viie päeva jooksul valminud prototüüpe ja ideid äriideede võistlusel. Võidumeeskond DreamField, mille eestvedaja on Juri Volodin, leidis lahenduse üleväetamise probleemile, kasutades uudset mullaanalüüsi meetodit. Meeskond aitab keskkonnasäästlikul viisil suurendada põllumajandusettevõtete tootlikkust ja kasumit.

Teise koha saavutas Robyn Laideri juhtimisel meeskond MapTavern. MapTavern on rollimängu „Dungeons and Dragons“ mängijatele mõeldud otsinguportaal, mis aitab koguda ja liigitada mängukaarte, et mängijad leiaksid kiiresti ja lihtsalt just soovitud kaardi.

Student Startup Camp on iga-aastane ettevõtluslaager, mis toimus juba kuuendat korda. Sel aastal osales 120 üliõpilast. Esimesel laagripäeval said kõik huvilised 90 sekundi jooksul esitleda oma ideid, kokku pakuti 18 ideed. Iga laagriline võis valida, millise meeskonnaga ta liitub, ja edasi hakati arendama 14 ideed.

Laagri jooksul olid üliõpilastele nõu ja jõuga toeks mentorid. Inspireerimas ja iduettevõtte alustamisest rääkimas käisid iduettevõtluse kogukonna liikmed Jüri Kaljundi (Weekdone), Mihkel Pukk (Garage48), Maret Kruve (Garage48, Pipedrive), Stenver Jerkku (eAgronom), Jaana Metsamaa (Pipedrive), Siim Pruulman (Mooncascade), Martin Vares (Fractory), Marelle Ellen (Startup Day) ja Kai Isand (Garage48).

Ürituse korraldasid Garage48, TÜ arvutiteaduse instituut ja TÜ Ideelabor. Üritust toetasid HITSA ja IT Akadeemia.

Lisateave: Riin Lisett Rei, TÜ Ideelabori kommunikatsioonijuht, 737 4817, riin.lisett.rei@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja