Südame taaskäivitamise päeval saab Tartu ülikoolis proovida taaselustamist

Kolmapäeval, 16. oktoobril toimub üle-euroopaline südame taaskäivitamise päev „Sinu käed päästavad elu“, mille raames korraldab SA Tartu kiirabi koos paljude koostööpartneritega 15 kohas taaselustamise alustamist julgustavaid aktsioone. Taaselustamist saab proovida ka Tartu ülikooli peahoones, TÜ spordihoones ning TÜ raamatukogus.

Aktsiooni eesmärk on aktiivse selgituskampaaniaga jõuda inimeste teadvusesse sõnumiga:

• Kui sinu nähes kaotab keegi teadvuse, pane ta pikali
  • Vali hädaabinumber 112
  • Kui abivajaja ei hinga normaalselt alusta vajutustega rindkerele

Lisaks informatiivsele osale, kulub iga inimese peale kuni 3 minutit individuaalset tegevust: 60 sek sissejuhatust ja 120 sek tegevust mannekeenil.

Südame taaskäivitamist saab proovida:

Kell 10.00-12.00 Tartu turuhoone, Maarjamõisa polikliinik, EMÜ peahoone, Lutsu raamatukogu, TÜ peahoone.

Kell 15.00-17.00 TÜ spordihoone, A Le Coq spordihoone, Aura keskus, TÜ raamatukogu, linnapolikliinik (Gildi).

Kell 18.00-20.00 Eedeni kaubanduskeskus, Lõunakeskus, Zeppelini keskus, Tasku kaubanduskeskus, Tartu kaubamaja.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja