Sügisene koolivaheaeg toob Narva lasteülikooli loengud Tallinnasse

19. ja 23. oktoobril on Tartu ülikooli Tallinna esindusse oodatud teadmishimulised lapsed, sest toimumas on Narva lasteülikooli loengud. Kahe päeva jooksul peavad loenguid polaaruurija Enn Kaup, toiduajakirjanik Margit Kirsipuu, aktivist Gerd Tarand ning orientalist Andres Herkel.

Lasteülikooli eesmärgiks on pakkuda lastele vanuses 8-12 aastat õppekava täiendavaid teadmisi läbi loengute, seminaride või ekskursioonide. Lasteülikoolis keskendutakse teemadele, mida koolis pole aega õpetada ja millest lapsevanemad ei oska rääkida. Lektoriteks on rektorid, akadeemikud, professorid ning tuntud inimesed erinevatest eluvaldkondadest.

„Lasteülikoolis käsitletavate teemade valimisel on meie eesmärgiks tagada võimalikult suur mitmekülgsus,“ räägib eriilmeliste loenguteemade valimisest Narva lasteülikooli projektijuhi Aet Kiisla. „Lisaks püüame alati kombineerida akadeemilisemaid ja vähemakadeemilisemaid esinejaid.“

Nagu varemgi toimub sel õppeaastal Narvas 10 loengut, sügisvaheajal Tallinnas 4 loengut ja kevadvaheajal Tartus  4 loengut. Loengutest on võimalik hiljem vaadata salvestusi www.uttv.ee vahendusel.

Eesti esimene lasteülikool asutati 2007. aastal Tartu Ülikooli Narva Kolledžis ja seda on tunnustatud Eesti teaduse populariseerimise auhinnaga. Narva lasteülikool kuulub Euroopa Lasteülikoolide võrgustikku. Lasteülikooli tegevusi toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Vaata loengute kava: http://www.narva.ut.ee/et/uudised/jaakarud-noored-tiibet-hea-toit-narva-lasteulikooli-tallinna-loengutes

Lisainfo: Aet Kiisla, Tartu Ülikooli Narva kolledži õppedirektor ja lasteülikooli projektijuht, tel 5660 8626, aet.kiisla@ut.ee.