Suvel õppimine on populaarne!

Esmaspäevast, 2. augustist algavad Tartu Ülikooli suveülikooli programmid, mis leiavad palju poolehoidjaid nii eestlaste kui välismaalaste seas.

Suveülikooli üheteistkümnendal hooajal toimub 34 erinevat kursust eestlastele ning 7 eesti keele kursust välismaalastele.

"On meeldiv tõdeda, et täiskasvanuõpe on jätkuvalt aktuaalne ning seda ka palaval suvel. Üha enam mõistetakse, et õppimine on katkematu protsess ja õppida on vaja sõltumata omandatud haridusest või töökogemusest," ütles täienduskoolitustalituse juhataja Ülle Kesli.

2010. aasta populaarsemad kursused on "Sissejuhatus hiina keelde, kultuuri ja ärieetikasse", "Coaching (arengutreening) töötajatele ja meeskonnale – miks ja kuidas", "Jooksukool – valmistumine rahvajooksu ürituseks", "Huvijuhtide suveakadeemia", "Eesti Vabariigi (1918-1940) sisepoliitika", "Värske pilk inglise keelt kõnelevate maade keelele, kultuuridele" ja keeleõpetusele".

Samuti algavad augustikuus eesti keele ja kultuuri täiendusõppe kursused välismaalastele. Seitsmel kursusel osaleb kokku 76 osalejat 21 riigist. Esimest korda on eesti keele õppijaid Austriast, Gruusiast ja T¨iilist.

2010. aasta suveülikooli programmid kestavad augustikuu lõpuni. Algavate kursustega on võimalik veel liituda: www.suveylikool.ee.

Suveülikooli õppijad, õppejõud, korraldajad, toetajad ja sõbrad on oodatud 2. augustil kell 17.30 Tartu Ülikooli botaanikaaeda üheteistkümnenda hooaja avamisele. Suveõhtu meeleolu loob laulja Margus Vaher.

Lisanfo: Marko Ojakivi, TÜ avatud ülikooli keskuse turundusspetsialist, 51 56 142, 737 6209, marko.ojakivi@ut.ee