Swedbank on huvitatud arenduskoostööst Tartu ülikooliga

27. mail olid Tartu ülikoolis külas Swedbanki karjäärikeskuse juht Grete Kotkas ja personalijuht Ülle Matt, et arutada koostöövõimalusi ettevõtlusvaldkonnas.

Swedbanki ja Tartu ülikooli koostöö on juba edukalt käivitunud majandusteaduskonnaga matemaatilise majandusteaduse magistriõppekava raames. „Swedbanki esindajad osalevad magistritööde kaitsmiskomisjonis ning parima magistritöö autorile on igal aastal välja pandud 1000 euro suurune stipendium. Koostööleping hõlmab ka praktikakohti ettevõttes ja Swedbankile huvipakkuvate praktiliste teemade uurimist. Kõik see suurendab õppetöö praktilist väärtust,“ tõdeb Krista Jaakson, majandusteaduskonna asejuhataja õppe alal.

Ettevõtetele suunatud partnerlusprogrammi projektijuht Kristel Reim tutvustas Swedbanki esindajatele partnerlusprogrammi võimalusi. Kristel Reimi sõnul on pangaga jutuks olnud näiteks koostöö sügisel käivituvate värbamissimulatsioonide korraldamisel.

Ka kohtumisel õppeprorektor Mart Noormaga jäid pinnale õppe arendamise teemad. Nii näiteks arutati, milline võiks olla Swedbanki roll praktika osakaalu suurendamisel Tartu ülikooli õppes. Lisaks leiti ühishuve eestikeelse teadussõnavara arendamisel.

Kuna Swedbank tundis huvi ka võimalike arendusprojektide vastu, tutvuti lähemalt arvutiteaduste instituudi arenduskoostöö pakkumistega. Satish Srirama tutvustas värkvõrgu laborit, Marlon Dumas andis ülevaate äriprotsesside juhtimise ja ärianalüüsi temaatikast, Raul Sirel rääkis andmekaevest ja kliendikaebuste monitoorimisest ning Mark Fišel masintõlkimisest.

Ülikoolis arutatud plaanid jõuavad loodetavasti koostööleppeni 2016.  aasta sügiseks.

Kristel Reim, partnerlusprogrammi projektijuht
kristel.reim@ut.ee