Täiendusõppijate arv ülikoolis kasvab jõudsalt

Tartu ülikooli täiendusõppekursustel osales 2015. aastal 37 160 õppijat, mis on ligi 15% rohkem kui aasta varem. Osalejate arvu kasvu üks põhjuseid on vaba juurdepääsuga e-kursused ehk MOOC-id, mida ülikool pakub tasuta.

Tartu ülikooli elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolaineni sõnul on meeldiv, et õppijad väärtustavad ülikooli täiendusõpet ja selle võimalusi. Mullu osales iga neljas täiendusõppija veebipõhisel või kaugkoolituskursusel. See näitab, et üha rohkem inimesi eelistab täielikult või osaliselt veebipõhist õpet. Tartu ülikooli kaheksal MOOC-il osales möödunud aastal näiteks 3111 õppijat.

Möödunud aastal toimus ülikoolis 1752 täienduskursust. Koolitused toimusid põhiliselt Tartus, aga ka Ida-Virumaal, Harjumaal, Viljandimaal ja Pärnumaal. Need on piirkonnad, kus tegutsevad ülikooli kolledžid või asub ülikooli esindus. Ristolainen tõstis esile Narva kolledžit, mis pakub oma piirkonnas elukestva õppe võimalusi paljudele sihtrühmadele eri vormides ja keeltes.

Ülikooli täiendusõppe peamised sihtrühmad on haridustöötajad, meditsiinitöötajad, juristid, ettevõtjad, riigiametnikud jt. Möödunud aastal tellis ülikoolilt koolitusi üle 90 haridusasutuse nii Eestist kui väljastpoolt.

Täiendusõppeprogramme tellisid ülikoolilt ka mitmed ministeeriumid, asutused ja ettevõtted, nagu Eesti Energia Narva Elektrijaamad, Leonhard Weiss RTE, ETK, Ensto Ensek, Molycorp Silmet, Playtech Estonia, Nordea Pank AB Eesti filiaal, Politsei- ja Piirivalveamet, Tööinspektsioon, Ravimiamet, Maksu- ja Tolliamet, Justiitsministeerium jpt.

„Parimad täiendusõppeprogrammid sünnivad just ülikooli ja ettevõtte või asutuse koostöös lähtuvalt tellija vajadustest,“ lisas Ristolainen.

Tutvu Tartu ülikooli täiendusõppe pakkumisega või saada koolitussoov www.ut.ee/et/koolitus.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392