Talgulised keeletoimetasid pea pool tuhat Vikipeedia artiklit

Laupäeval, 4. mail selgusid Vikipeedia keeletoimetamistalgute parimad toimetajad. Tallinnas toimunud Eesti Keeletoimetajate Liidu pidulikul seminaril anti võitjale, Tartu Ülikooli üliõpilasele Svea Tarkinile üle 1000-eurone stipendium.

Mullu detsembrist tänavu märtsini kestnud talgutel keeletoimetasid 17 talgulist 474 Vikipeedia artiklit. Kahe aastaga on talgutel kokku toimetatud 1209 artiklit. Parimate väljavalimisel hinnati keeletoimetaja ametiülesannete korrektset täitmist. Tublisid keeletoimetajaid tunnustas Tartu Hansa Rotary Klubi kokku 2000 euroga. Stipendiumi väärilisteks osutusid peale Svea Tarkini veel Merily Šmidt (600 eurot), Liina Kahu (400 eurot) ja Eve Sooneste (Miljon+ eriauhind).

Tartu Ülikoolis kolmandal kursusel eesti ja soome-ugri keeleteadust õppiv Svea Tarkin toimetas talgutel kokku 135 artiklit. „Lisaks sellele, et talgutel osalemine on iseenda teadmiste ja ajaplaneerimisoskuse proovilepanek, on sellel ilmselt kõigi talguliste jaoks üks ühine osalema tõukav eesmärk – tuua info lugejateni korrektses ja kaunis eesti keeles,“ rääkis Tarkin. „Tore on sellesse teekonda panustada,“ lisas ta.

Talgute eesmärk oli keeletoimetaja tööd väärtustada ja Vikipeedia artikleid keeleliselt parandada. „Vikipeedia ise on asendamatu ja üha usaldusväärsem teabeallikas,“ rääkis žürii liige, Wiedemanni keeleauhinna tänavune laureaat Krista Kerge, „kuid toimetamistalgute kogutulemust oleks raske üle hinnata. Avalike tekstide kvaliteet sõltub keeletoimetajast ja toimetamiskultuur hoiab nii autorite mõtte selgena kui ka meie kirjakeele väärikana teiste Vikipeedia keelte kõrval.“

Keeletoimetamistalgute žüriisse kuulusid Reet Hendrikson ja Katrin Naber Eesti Keeletoimetajate Liidust, Ann Siiman ja Sirli Zupping Tartu Ülikoolist, Krista Kerge Tallinna Ülikoolist ning Teele Vaalma MTÜ Wikimedia Eesti esindajana.

Talguid korraldasid Tartu Ülikool, Eesti Keeletoimetajate Liit ja MTÜ Wikimedia Eesti. Talgud on osa eestikeelse Vikipeedia edendamise projektist Miljon+, mille eesmärk on jõuda miljoni artikliga Vikipeediate hulka.

Lisateave: Ann Siiman, TÜ digihariduse spetsialist, keeletoimetamistalgute žürii esimees ja Miljon+ meeskonna liige, 5348 7608, ann.siiman@ut.ee

Sandra Sommer
pressiesindaja
tel +372 737 5681
mob +372 5307 7820