Tallinnas avatakse Baltimaade esimene kosmose äriinkubaator

Täna, 7. novembril 2017 kell 10.00 avatakse Teaduspargi Tehnopol Startup Inkubaatoris Euroopa kosmoseagentuuri äriinkubaator ESA BIC Estonia.

Euroopa kosmoseagentuuri äriinkubaatorid on käivitunud juba 15 Euroopa riigis ning programm toetab ligi 140 startupi aastas. Asutajaiks on ühelt poolt Euroopa kosmoseagentuur, teiselt poolt kohalikud startup-ökosüsteemi eestvedajad. Tegemist ei ole tavapärase äriküpsetajaga, vaid kosmoseagentuuri inkubaatoriga. Selle tegevus on suunatud kosmosemissioonideks loodud tehnoloogiate ja teadmiste taaskasutamisele, et nende abil luua uusi maapealseid tooteid ja rakendusi.

Baltimaade esimesse kosmose äriinkubaatorisse on oodatud Eesti idufirmad, kelle eesmärk on leida täna vaid kosmoses kasutatavatele tehnoloogiatele laiemat kasutust.

„Lisaks pidevale võimalusele esitada inkubaatorile oma kosmosega seotud äriplaan ja eesmärgid, on kavas teha igal aastal kaks valikukampaaniat – kevadel ja sügisel. Valikukampaania tähtajaks laekunud taotlusi hindab 7-liikmelise komisjon. Igal aastal valitakse inkubatsiooniprogrammi maksimaalselt 4 idufirmat. Kosmose äriinkubaatorisse sobilikud kandidaadid on Eestis registreeritud alla viie aasta vanused ettevõtted, millel on selge seotus kosmosetehnoloogiaga ning mis vastavad Euroopa Liidu SME kriteeriumitele,“ rääkis inkubaatorisse pääsemise tingimustest Eesti kosmose-ettevõtluse üks eestvedajaid Andrus Kurvits.

Euroopa kosmoseagentuuri Eesti äriinkubaatori juhtivpartneriks on Tartu teaduspark, kes on kutsunud ambitsioonika ülesande täitmiseks ellu esindusliku konsortsiumi, kuhu kuuluvad veel Tallinna Teaduspark Tehnopol, Tartu observatoorium, Tartu ülikool, Tallinna tehnikaülikool, Tartu ja Tallinna linnad ning Kredex.

Ürituse täpsem päevakava on leitav koduleheküljelt.
Üritus algab kell 10.00 Tallinnas aadressil Mäealuse 2/1, Tallinn.

Lisainfo: Andrus Kurvits, Eesti kosmose-ettevõtluse üks eestvedajaid, andrus.kurvits@teaduspark.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik