Tallinnas sõidab ringi Tartu Ülikooli tramm number 375

Tramm 375 sõidab 29. oktoobril kell 13-16 Tondi-Kadrioru liinil. Pikem peatus 14.30-15.30 Kadrioru pargis. Sõidetakse koos AHHAA teadusteatri ja teadusbussi ning TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rahvamuusikutega. "Tegemist on lõbusa noorteüritusega, kuhu oodatud kõik, kes kavatsevad astuda ülikooli, ja samuti teised teadmishimulised linnakodanikud–igapäevased trammitarbijad, kes tahavad nautida sügisese koolivaheaja esimest päeva noorte entusiastlike inimeste seltsis," sõnas TÜ Tallinna esindaja Teele Reimann.

Trammis leiab aset meeleolukas reis läbi Tartu Ülikooli ajaloo kuni tänapäevani. Aktsioonis on AHHAA keemikud ning füüsikud, kus trammi ja mõtte liikumisprotsessi käigus valmib eriskummaline ja interdistsiplinaarne kokteil huvitavatest eksperimentidest. Kõik tegevused liinil toimuvad rahvaliku toru- ja vilepillimuusika ning karmo¨kahelide saatel, mida toovad kuuldavale Sandra Sillamaa ja teised TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusikud.

Tallinna Ülikoolist möödumisel toimub sõpruskohtumine Tallinna Ülikooli õpilasakadeemiaga, hiljem mõõduvõtmine Kadriorus. Võisteldakse teadusteemalises takistusjooksus "hüppa üle genoomi" ja ümber trammi orienteerumises. Kuivõrd tramm sõidab Tartu Ülikooli lipu all, siis kehtib Tartu jurisdiktsioon, just nagu laev allub oma lipuriigi seadustele – seepärast on ka trammiliinile number 375 kohaseks nimetuseks Tallinn-Tartu-Tallinn.

Trammiliini avamise kõrval toimuvad 29. oktoobrist 3. novembrini ülikooli Tallinna esinduses (Teatri väljak 3) avalikud loengud, mille käigus otsitakse vastuseid küsimustele: "Kas eestlased tarbivad liiga palju?", "Kas virtuaalse haridusega saab reaalse töö?", "Mis on füüsikal pistmist maailmaga?" või "Mis on inimese teadvus?".

Tutvustuspäevade raames astuvad üles teada-tuntud teadlased, õppejõud ja oma ala tipud sh meditsiinieetika dotsent Andres Soosaar, füüsikaprofessor Jaak Kikas, Viljandi kultuuriakadeemia direktor Anzori Barkalaja, kinesioloogia ja biomehhaanika professor Mati Pääsuke ja mitmed teised tuntud lektorid.

Tartu Ülikooli nädal Tallinnas kuulub ülikooli 375. aastapäeva tähistamise üritustesarja. Täpsem info TÜ nädala kohta Tallinnas aadressil: http://sg.ut.ee

Lisainfo: Teele Reimann, TÜ Tallinna esindaja, tel 737 6601, 56 655 886, teele.reimann@ut.ee

Anneli Maaring
TÜ pressiesindaja