TALLINNAS TOIMUB TARTU ÜLIKOOLI LOENGUSARI STUDIUM GENERALE

Sel kevadel juba kümnendat korda toimuv Tartu Ülikooli loengusari Studium Generale on saanud iga-aastaseks meeldivaks traditsiooniks, mille eesmärgiks on tutvustada Tartu Ülikooli teaduskondi ja nendes tehtavat õppe- ja teadustööd ning populariseerida ülikooli seniseid teadussaavutusi ja kaasaegseid teadusuuringuid.
Tartu Ülikooli teadlased tutvustavad tallinlastele erialaseid saavutusi, teaduste tulevikuarenguid, kutsuvad huvilisi teoretiseerima ja avastama uusi vaatepunkte juba uuritud valdkondades. Kuulajatele annab loengusari võimaluse avardada oma silmaringi õpingute kõrvalt mõnes Tallinna kõrgkoolis, saada teadmisi oma kitsast erialast laiemal tasandil või avastada uut ja huvitavat oma eriala vallas.

Esmaspäeval, 11. aprillil kell 16.30 alustab loenguga dots Jaak Jürimäe teemal "Treeningu monitooring tippspordis akadeemilise sõudmise näitel". Järgnevatel päevadel on loengusarja raames võimalik kuulata ettekandeid ettevõtluse, kooliuuringute, inimorganismipõhise toitumise, sotsiaalse positsioneerimise meetodi (Tallinna kesklinnas), tööstusmatemaatika, töösuhete, uimastite, kütuseelementide jpm teemadel.

Loengud toimuvad pärastlõunal kell 16.30 Eesti Rahvusraamatukogu kuppel- või nurgasaalis. Loengusarja kava asub aadressil /92464, loengud on tasuta ja kõik huvilised on oodatud.

Tartu Ülikooli esindusel Tallinnas täitub ühtlasi 10 tegutsemisaastat, mille puhul oodatakse esmaspäevast, 11. aprillist nädala jooksul külalisi lahtiste uste päevale TÜ Tallinna esindusse Kaarli pst 3.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht