Tallinnas toimuv ühinguõiguse konverents toob kokku erinevad huvigrupid

4.–5. septembril toimub Tallinnas 21. Euroopa ühinguõiguse konverents, kus arutatakse digitaalse ühinguõiguse, ühingute piiriülese liikumise ja ühingutele kohalduva õiguse küsimusi.

Justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsler Kai Härmandi sõnul on isikute vaba liikumine üks suuremaid Euroopa Liitu kuulumisega kaasnevaid hüvesid ning ka ühingute Euroopa piires liikumine peaks olema teostatav ebamõistliku bürokraatiata ja võimalikult suures ulatuses digitaalselt. „Kui ühingud saaksid lihtsa menetlusega nii asutamisel kui hilisemas tegevuses valida registririigiks selle riigi, kus on neile kõige soodsam majanduslik või õiguslik keskkond, siis peaksid ka liikmesriigid pingutama ettevõtjatele heade tingimuste loomise nimel,” ütles asekantsler Kai Härmand.

ELi Nõukogu eesistumise raames korraldatud konverentsist võtavad osa õigusloojad, õigusteadlased, huvirühmade esindajad ning muud eksperdid erinevatest Euroopa riikidest. Konverentsi avaettekande teevad 4. septembril justiitsminister Urmas Reinsalu ja Euroopa Komisjoni volinik Vera Jourová.

Euroopa Komisjon on planeerinud tulla käesoleval aastal välja konverentsil käsitletavaid teemasid puudutava algatusega ning konverentsi eesmärk ongi tuua kokku huvigrupid, et arutada vajalikke muudatusi Euroopa ühinguõiguses. Konverentsi korraldab justiitsministeerium koos Euroopa Komisjoni, EY ja Tartu ülikooliga.

Konverents toimub inglise keeles.

Rohkem infot programmi kohta on konverentsi koduleheküljel.

Lisainfo: Katrin Lunt, justiitsministeeriumi avalike suhete juht, 527 6806, katrin.lunt@just.ee

Viivika Eljand-Kärp
Tartu ülikooli pressinõunik