Talvekool "Truth and Method: from Freedom to Values" ootab osalema

4.-8. veebruaril 2013 toimub Tartu ülikoolis kultuuriteaduste ja kunstide doktorikooli III talvekool “Truth and Method: from Freedom to Values”.

Talvekooli raames toimub kaheksa avatud loengut:

4. veebruaril kell 10:00-13:15

Orvar Löfgren (University of Lund) “The importance of messy methods in cultural analysis”
Moderaator Anu Kannike (Tallinna Ülikool)

Nigel Rapport (University of St Andrews) “Knowing anyone: Towards a cosmopolitan methodology of the global individual”
Moderaator Kristin Kuutma (Tartu Ülikool)

6. veebruaril kell 10:00-13:00

Keith Moxey (Barnard College, Columbia University) “Truth and method: The challenge of the image”
Moderaator Krista Kodres (Eesti Kunstiakadeemia)

Stephen Bann (University of Bristol) “The signs of the times – Temporality and print media in post-revolutionary France”
Moderaator Marek Tamm (Tallinna Ülikool)

7. veebruaril kell 10:00-13:00

Liesbeth Korthals Altes (University of Groningen) “Narratology and narrative theory between science and (meta-)hermeneutics”
Moderaator Marina Grišakova (Tartu Ülikool)

David Huron (Ohio State University) “Sad sounds and sad songs”
Moderaator Jaan Ross (Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia)

8. veebruaril kell 10:00-13:00

Andrea Petö (Central European University) “Missing, forgotten, and omitted: Methodological challenges and their consequences”
Moderaator Leena Kurvet-Käosaar (Tartu Ülikool)

Ain Riistan (University of Tartu) "From mythos to logos: Religious fundamentalism in the face of the modern condition called the meaning deficit disorder"
Moderaator Elo-Hanna Seljamaa (Tartu Ülikool)

Kõik loengud toimuvad aadressil Jakobi 2-226, Tartu. Loengute töökeeleks on inglise keel.

Talvekool toimub kootöös kultuuriteooria tippkeskusega.

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool ühendab Eesti muusika- ja teatriakadeemia, Tartu ülikooli, Tallinna ülikooli ja Eesti kunstiakadeemia doktorante ja õppejõude. Kultuuriteooria tippkeskusesse kuuluvad Tartu ja Tallinna ülikooli uurimisrühmad.

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool ning kultuuriteooria tippkeskus on Euroopa liidu struktuuritoetusest rahastatud projektid.

Lisainfo Talvekooli kodulehelt või kultuuriteooria tippkeskuse koordinaator Monika Tasalt, tel: 737 6535, e-mail: monika.tasa@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja