Täna algab USA-Balti bioteaduste koostööseminar

Seminaril keskendutakse peamiselt järgmistele teemadele - rahvatervis, epidemioloogia, nakkushaigused ja genoomika. Seminar on mõeldud eelkõige teadlastele, teadustöö-alasest karjäärist huvitatud üliõpilastele ning uurimistöö-alast tegevust korraldavatele ülikooli töötajatele.

Ameerika Ühendriike esindab National Institutes of Health (NIH), rahvuslik allergia ja nakkushaiguste instituut, rahvuslik uimastisõltuvuse instituut ning U.S. Civilian Research Development Foundation (CRDF). USA esindajate presentatsioonid annavad ülevaate NIH ja CRDF uurimistegevuse eesmärkidest ning teadustegevuse jaoks vajalikest tugisüsteemidest.
Räägitakse ka erinevatest uurimustöö finantseerimise ja koostöö tegemise võimalustest ning antakse ülevaade finantseerimistaotluste hindamiste põhimõtetest.

Eesti poolelt võtab seminarist osa üle 60 teadlase ja üliõpilase Tartu Ülikoolist, Tervise arengu instituudist ja Tallinna Tehnikaülikoolist.

Täpse seminari päevakava leiab veebist.

Lisainfo: Mairis Tuisk, USA saatkonna pressiosakond, tuiskm@state.gov, tel 668 8150

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist