Täna toimub Põhja-Balti ekspertseminar töörändest „Nutikas rändepoliitika“

Homme, 31. oktoobril kogunevad Tallinnas poliitikud, ametnikud ja vastava ala eksperdid uurimisasutustes Põhja- ja Baltimaade töörände alasele ekspertseminarile „Nutikas rändepoliitika“. Seminaril vaagitakse Taani ja Soome näitel Põhjamaade strateegiaid kõrgkvaliteetse tööjõu sisserände soodustamisel ning arutletakse suundumuste ja väljakutsete üle Eestis. Kuidas riik kvalifitseeritud töötajatele atraktiivsemaks muuta ja välismaale siirdunuid kodumaale tagasi tuua?

„Kõik riigid maailmas, teiste seas Põhjamaad ja Balti riigid, püüavad meelitada kõige nutikamaid töötajaid, et elavdada nii majandust kui ka ühiskonnaelu. Soodustades töö- ja õpirännet Põhjala ja Balti riikide vahel, on meie andekail vähem põhjust minna laia maailma, nad hoiavad sidet kodumaaga, aga muutume ka atraktiivseks talentidele väljapoolt Põhjamaid ja Balti riike," ütleb Berth Sundström, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor.

Seminar lõpeb aruteluga teemal „Nutikas rändepoliitika", millest võtavad osa riigikogu liikmed Kaja Kallas, Sven Mikser, Kadri Simson ja Andres Herkel. Seminari juhivad professor Raul Eamets ja professor Tiit Tammaru Tartu ülikoolist.

Seminar on jätkuks kevadel Põhjamaade ministrite nõukogu Eesti esinduse ellu kutsutud rändeprojekti raames läbi viidud töörändekonverentsile, mis puudutas peamiselt väljarändega seonduvaid suundumusi Läänemere piirkonnas.

Töörändeseminari korraldavad Põhjamaade ministrite nõukogu esindus Eestis ja Tartu ülikool koostöös sisekaitseakadeemia migratsiooniuuringute keskuse ja Eesti teaduste akadeemiaga.

Ekspertseminar on inglise keeles ja toimub Eesti teaduste akadeemias Tallinnas (Kohtu 6). Rohkem infot Põhjamaade ministrite nõukogu Eesti esinduse kodulehelt.

Lisainfo: Madis Kanarbik, Põhjamaade ministrite nõukogu Eesti esinduse Tartu filiaali juhataja, tel: 50 46 570, e-post: madis.kanarbik@norden.ee;
Raul Eamets, TÜ makroökonoomika professor, tel: 737 6374, e-post: raul.eamets@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja