Täna toimub Tartu Ülikooli peahooones kaheteistkümnes üleriigiline soome keele olümpiaad

Kolme tunni vältel lahendatakse sõnavara-, grammatika-, kuulamis- ja tekstimõistmisülesandeid, samuti tuleb näidata vestlus- ja kirjutamisoskust. Pärast olümpiaadi esineb osavõtjatele Soome luuletaja Heli Laaksonen, kes on oma eesti keele oskuse omandanud Tartu Ülikoolis.

Tulemused selguvad ja auhinnad jagatakse 9. aprilli õhtul Soome aukonsuli Toivo Kabaneni vastuvõtul Ingeri Majas.

Traditsiooniliselt toetab olümpiaadi magusate auhindadega Fazer Maiustused. Parimatele kingivad oma aastatellimuse ajakirjad Suomen Kuvalehti, Selkouutiset, Kodin Kuvalehti, Seura, Suosikki, Anna, Me Naiset, Demi, Martat, Kotiliesi, Kanava, Sinä ja Minä, Virke, Inkeri, Lukufiilis. Auhinnaraamatud kingib kirjastus TEA. Osalejate vahel loositakse välja soome keele suvekursus Soomes.

Soome Instituut on koostöös Tartu Ülikooli ja Tallinna Ülikooli soome keele lektoritega korraldanud olümpiaadi alates 1998. aastast. Koolinoorte aineolümpiaadide korraldamist koordineerib Eestis TÜ Teaduskool ja rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Vaata ka: http://www.teaduskool.ut.ee/soko

Lisateave: Järvi Lipasti, Soome Instituudi kultuurisekretär, tel 56207319, jarvi.lipasti@finst.ee

Karin Volmer
pressiesindaja