Tänasest saab registreeruda tüdrukute küberakadeemiasse

Alates tänasest on 10.–12. klassides, kutsekoolides või ülikoolide esimesel kursusel õppivatel tüdrukutel võimalik registreeruda 2022. aasta 15. jaanuaril algavale tüdrukute küberakadeemia kursusele.

Registreeruma on oodatud kõik tütarlapsed, kes tunnevad huvi infotehnoloogia vastu. Eelteadmisi selle valdkonna kohta küberakadeemias osalemiseks olema ei pea. Registreerimine kestab 14. jaanuarini 2022.

Jaanuarist maini kestev küberakadeemia on jaotatud viieks seminariks. Kõik seminarid toimuvad laupäeviti kell 11–16 hübriidõppena, nii et osaleda saab nii auditooriumis kui ka Zoomi keskkonnas. Lähiõppe toimumiskohad selguvad pärast registreerumise lõppu.

Tüdrukute küberakadeemia on üles ehitatud teoreetilistele ja praktilistele moodulitele. Õppematerjalid ja lahendamisele tulevad ülesanded asuvad Tartu Ülikooli Moodle’i ja CTF Tech Portali keskkondades, kus ka pärast seminare on võimalik õpitut kinnistada. Seminaridele on oodata ka valdkonna külaliseksperte, kes räägivad oma kogemustest infotehnoloogiamaastikul.

Tasuta kursuse eesmärk on tutvustada tüdrukutele kübertarkusi ja -sõnu, aidata tuvastada ja ennetada küberohte ning anda kübervaldkonnast laiem ülevaade. Küberakadeemia korraldajad soovivad seminaride kaudu suurendada tütarlastes enesekindlust infotehnoloogia valdkonnas toimetamisel. Kursuse esialgse ajakava, käsitletavate teemade ja õpiväljunditega on võimalik tutvuda teaduskooli e-õppekeskuse lehel.

Lisateave:
Marki Tihhonova-Kreek, CTF Techi tegevjuht, cboe@ctftech.com (küsimused kursuse sisu kohta)
Annika Põlgast, Tartu Ülikooli teaduskooli õppetöö spetsialist, 508 1170, annika.polgast@ut.ee (küsimused kursuse korralduse kohta)