Tartu Garage48 võistluse võitja kaotab järjekorras ootamise

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38218","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Koostöös maailmakuulsate tehnoloogiafirmadega Paypal, Nokia ja Skype toimus nädalavahetusel Tartu Ülikoolis järjekordne startup-nädalavahetus Garage48. Seekord peamiselt mobiilirakendustele pühendatud ettevõtmisel arendati 48 tunni jooksul välja 13 uut prototüüpi.

7-liikmeline žürii valis Garage48 Tartu võitjaks projekti Qminder, mille eesmärgiks on kardinaalselt uuendada järjekorra haldussüsteeme. Loe lähemalt: http://qminderapp.com. Võitjameeskonnas oli ka kolm TÜ tudengit: Markko Karu (kontseptsioon ja disain), Siim Raud (Nokia app'i arendus) ning Rauno Küngas (müük ja projektijuhtimine).

Septembri lõpus valib Garage48 kõikide projektide hulgast välja ühe, mis saab õiguse esitleda oma ideed Euroopa mainekaimas startup-programmis Seedcamp.

Garage48 võitja, Qminderi oluliste arendustena tõsteti esile lahenduse lihtsust ning potentsiaali tuua sisse olulisi uuendusi klienditeeninduses. Briti tuntuimate inkubaatorite Springboard ja Ignite100 juht John Bradfordi näeb Qminderis suurt potentsiaali, sest see võimaldab asendada tänaseks vananenud järjekorranumbrite-süsteemi kaasaegsega. Bradfordi sõnul väärib erilist tunnustust ka meeskond, kes töötas lahenduse kallal äärmiselt eesmärgipäraselt.

Eriauhindadega märgiti ära Weather.me, Shakebeet, Take It or Leave It, Facebook on IPTV.

Nokia eriauhinna võitsid Shakebeet ja Qminder. Nokia vanemkonsultandi Andreas Jakl’i sõnul läks auhind jagamisele, et võimaldada nii meelelahutusliku kui tõsist äripotentsiaali omava lahenduse edasiarendamist. Meeskonnad said auhinnaks Nokia MeeGo telefonid, mis on arendajale väärtuslikuks töövahendiks.

Elion, kes avas sel nädalavahetusel oma nutiTV platvormi arendajatele, teeb Garage48 jooksul loodud nutiTV rakenduse Facebook in IPTV kasutajatele kättesaadavaks juba lähinädalatel.

Selleks, et motiveerida meeskondi oma projekti edasi arendama, selgub Garage48 Tartu viimane võitja alles kuu aega pärast üritust. Septembri lõpus valib Garage48 meeskond ühe Tartus osalenud projekti, kes saab õiguse esitleda oma ideed rahvusvahelistele investoritele Prahas toimuval Seedcamp’il.

"Garage48 senine suurim edulugu pärineb kevadel Riias toimunud ürituselt, kust kasvas välja Facebook’i statistika süsteemi tootev ettevõte Campalyst," selgitab Garage48 üks loojaid Ragnar Sass. "Juba kaks kuud peale üritust võitis Campalyst investeeringu Seedcamp’ist mis on Euroopa kõige mainekam startup-firmade rahastamise programm," selgitab Sass. "Campalyst’i edu näitab selgelt, et peale suhete loomise võivad Garage48 üritustelt välja kasvada ka reaalsed ärid," märkis Garage48 üks asutaja Jüri Kaljundi.

Septembris siirdub Garage48 Aafrikasse, kus viiakse läbi startup-nädavahetused Keenias ja Ugandas. Järgmised üritused Euroopas toimuvad oktoobris Soomes, Lätis ja Ukrainas.

Garage48 on intensiivne tootearendus-nädalavahetus, kus kohapeal moodustunud meeskonnad arendavad mentorite toel 48 tunni jooksul toimiva veebi- või mobiilirakenduse või prototüübi. Eestist välja kasvanud üritus on tänaseks toimunud 10 korral ning saanud laialt kajastust nii tehnoloogia- kui startup-ringkondades.

Auhinnad:
Garage48 Tartu Winner – Qminder
Nokia Developer Prize #1 Shakebeet
Nokia Developer Prize #2 Qminder
Extra Prize "Favourite of the Audience" - Take It or Leave It
Extra Prize "Most Fun Project" – Shakebeet
Extra Prize "Innovator" – Weather.me"
Extra Prize "Service to be the quickest to the market" – Facebook on IPTV

Loe lähemalt Garage 48’st: http://garage48.org/tartu ja võitjaprojektist: http://qminderapp.com.

Lisainfo: Priit Salumaa, (+372) 5334 0822, info@garage48.org

Kadri Kunnus