Tartu juhtimiskonverents vaatab juhtimise rolli mitmekesises organisatsioonis

16. ja 17. aprillil kohtuvad kuue riigi praktikud ja teoreetikud Tartu ülikooli majandusteaduskonna juhtimiskonverentsil „Juhtimisteooria ja -praktika: sünergia organisatsioonides“, kus räägitakse juhtimise mitmekesisusest ja juhtimisest mitmekesisuses.

Konverentsi eesmärk on anda ülevaade organisatsiooni juhtimise aktuaalsetest uurimisteemadest, nende praktilisest rakendamisest ning soodustada praktikute ja teadlaste vahelise sünergia tekkimist.

Tartu ülikooli juhtimise professor Maaja Vadi arutles, et võimaluste avardumine loob mitmekesisust organisatsioonide ümber ja sees. „Juhtide ees seisab küsimus: kuidas toime tulla ja suunata mitmekesisust nii, et organisatsiooni eesmärgid saaksid täidetud ja kõik huvipooled tunneksid ennast vajalike ning väärikatena,“ ütles Vadi, lisades, et juhtimise erinevate teemade vahendusel sellele konverentsil vastust otsitaksegi.

Kahepäevasel üritusel esinevad ettekannetega nii juhtivad majandusteoreetikud kui ka praktikud. Tartu ülikoolist astuvad konverentsil üles juhtimise professor Maaja Vadi, juhtimise teadur Krista Jaakson, personalijuhtimise professor Kulno Türk jpt.

Konverentsi üks kolmest peaesinejast on Terence Jackson, kultuuridevahelise juhtimise professor Londonist, Middlesexi ülikoolist. Tema huvideks on arendusprojektide kultuuridevaheline juhtimine ja MTÜ-de juhtimine Aafrikas, Hiina mõjud Aafrikas nii organisatsioonide kui ka kogukonna tasandil ning põlisrahvaste juhtimine ja varimajandus Aafrikas. Konverentsil teeb Jackson ettekande teemal „Cross-cultural management studies in a changing world“.

Teine peaesineja on Tauno Olavi Kekäle, kes on Vaasa ülikooli president ja tööstusjuhtimise professor. Tema peamised teadusteemad on uute toodete arendamine ja innovatsioon, kultuuri mõju juhtimisele, kvaliteedijuhtimine ärikorralduses ning hariduses ja õppimises. Samuti on ta tegelenud tehnoloogiajuhtimise uurimismeetodite arendamisega. Konverentsil peab Kekäle ettekande teemal „Innovation Management and S-curve“.

Kolmas peaesineja on Eerika Vaikmäe-Koit, kes on SEB panga juhatuse liige ning jaepanganduse ja tehnoloogia valdkonna juht. Ta räägib mitmekesisuse vajadusest meeskondades ja juhtimises üldiselt. Vaikmäe-Koit on pangas töötanud erinevatel positsioonidel nii äri- kui tugifunktsioonide poolel 1996. aastast. 2008. aastal asus ta juhtima SEB panga tugiüksuste valdkonda, ehk personali-, õiguse- ning turunduse ja kommunikatsiooni funktsioone.

17. aprillil jaguneb töö sektsioonidesse: innovatsioon, planeerimine ja juhtimine, organisatsioonikultuur, teostus ning organisatsiooni areng.

Rahvusvaheline konverents toimub TÜ majandusteaduskonnas, Narva mnt 4. Tutvu konverentsi programmiga https://sisu.ut.ee/mgtconf/programm.

Lisainfo: Maaja Vadi, Tartu ülikooli juhtimise professor, tel: 737 6323, 551 2855, e-post: maaja.vadi@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja