TARTU KUJUNEVAS TEHNOLOOGIALINNAKUS AVATAKSE ESIMESENA TARTU ÜLIKOOLI TEHNOLOOGIAINSTITUUDI UUS MAJA

TÜ Tehnoloogiainstituudi uue hoone avamisel esineb pöördumisega Eesti Vabariigi peaminister Andrus Ansip. Tervitustega esinevad TÜ rektor prof Jaak Aaviksoo, haridus- ja teadusminister Mailis Reps, sotsiaalminister Jaak Aab, Eesti Teaduste Akadeemia president prof Richard Villems, EPMÜ rektor prof Alar Karis, TTÜ tulevane rektor prof Peep Sürje, Tartu linnapea Laine Jänes ning Madis Võõras Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest.
AS Ehitusfirma Rand & Tuulberg juhataja Taivo Täht annab avamisel pidulikult maja võtme üle TÜ Tehnoloogiainstituudi direktorile prof Mart Ustavile.

TÜ Tehnoloogiainstituudi uueks koduks saab Tartus Nooruse 1 asuv endine ühiselamu, kus lisaks juurdeehitusele on senise ühiselamu viiele korrusele peale ehitatud veel kaks korrust. Ühiselamu ümberehituse ja hoone juurdeehituse maksumus on kokku üle 80 miljoni krooni.
Uue kompleksi ligi 9000 ruutmeetrit hõivavad ülikooli tehnoloogiainstituudi infotehnoloogia, keskkonna-, biomeditsiini ning materjali- ja keemiatehnoloogia arenduskeskused, ülikooli farmaatsia instituut, majandusteaduskonna ettevõtluskeskus, Eesti Teaduste Akadeemia Tartu esindus, Ravimiamet ning maja haldav OÜ Tehnoloogiapark.

TÜ Tehnoloogiainstituudi direktori prof Mart Ustavi sõnul tähendab uue hoone avamine neile kaasaegse keskkonna loomist teadus- ja arendustegevuseks ning rakenduslike projektide käivitamiseks. Mart Ustav täpsustab: "Maja valmimisega lõpeb üks etapp instituudi käivitamises ja luuakse eeldus tegeliku tegevuse alustamiseks. Soov on luua noortele teadlastele orienteeritud organisatsioon, kus mitmesuguste erialade inimesed arvuti-, bio-, keskkonna-, keemia- ja materjaliteaduste ning robootika valdkondades püüavad lahendada olulisi teaduslikke probleeme, millel on väljund majandusse".

Tartu Ülikooli rektori prof Jaak Aaviksoo sõnul tähistab tehnoloogiainstituudi uue maja avamine üleminekut sõnadelt tegudele. "See hoone on Tartu Ülikooli investeering Eesti tärkava kõrgtehnoloogilise majanduse vundamenti. Ülikool loodab, et see algatus innustab ka teisi partnereid, eelkõige riiki, panustama järgmisse ehitisse – keemiahoonesse – mis peaks valmima 2008. aastal", täpsustab Aaviksoo.

Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut on ülikooli poolt 2001. aastal asutatud teadus- ja arendusasutus, mille eesmärgiks on luua oma teadus- ja arendustegevusega alus kõrgtehnoloogilisele majandussektorile Eestis ning edendada seeläbi Eesti innovatiivsust ja ettevõtete konkurentsivõimet.

Lisainfot TÜ Tehnoloogiainstituudi kohta saab aadressilt http://www.tuit.ut.ee.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht