Tartu tudengite ettevõtlikkus viib nad USAsse äriideid arendama

Kolm Tartu ülikooli ideelabori meeskonda valiti oma äriideid arendama rahvusvahelisse programmi „Network Globally, Act Locally“. Programm alustab täna Tartus, kuhu on kohale sõitnud ka kahe USA ülikooli ettevõtlikud noored, ning lõpeb 24. juunil USAs Nebraskas, kus tiimid esitlevad oma äriideid kohalikule äriringkonnale.

TÜ ideelabori juht Maret Ahonen sõnas, et kui osalevad Eesti meeskonnad on end juba kodumaal tutvustanud ja ka tunnustust saanud, siis võimalus osaleda USA-Eesti koostööprogrammis paneb nad ehk veel suuremalt, piirideüleselt mõtlema, sest iga Eesti tiimi idee taga on suur potentsiaal: „Vaadates, kui erinevate erialade esindajad nendes tiimides esindatud on, siis nad on tõestuseks, et ettevõtlikkus peitub igas üliõpilases. Peamine on vaid initsiatiiv ja motivatsioon pikemaajaliselt pühenduda millelegi, mis tulevikus võib olla peamine sissetulekuallikas.“

Eestit esindavad TÜ äri- ja projektiideede konkursi „Kaleidoskoop“ võitjad, vahendustasuta üürikuulutuste lehe Konku loojad, konkursil „Ajujaht“ osalenud parkimise haldamise tarkvara arendanud Need2Park ning möödunud aasta „Kaleidoskoobil“ maavalitsuse eripreemia saanud TÜ ettevõttemajanduse ukraina päritolu tudengite veebiplatvorm Hire Young, mis aitab üliõpilastel edukalt tööturule siseneda ja ettevõtetel enda tingimustele parima töötaja leida.

Konku üks eestvedaja, Tartu ülikooli õigusteaduse üliõpilane Joonas Põder ütles, et nende soov on programmi käigus ammutada mõtteid ja inspiratsiooni teistelt meeskondadelt. „Ameerikasse minnes tahame tutvuda kohaliku kinnisvaraturuga, et hinnata Konku laienemisvõimalusi ja leida potentsiaalseid lisafunktsioone,“ rääkis Põder, avaldades lootust, et nad kohtuvad Ameerikas ka tulevaste investoritega ja saavad endale nime teha.

Programmis osalevad lisaks Tartu ülikooli üliõpilastele USA Charlestoni kolledž ja Nebraska Wesleyan ülikool. Kolme nädala jooksul kohtutakse juba edu ja tunnustust saavutanud start-up-ettevõtete asutajate ja juhtidega, kes jagavad oma kogemusi ja annavad ettevõtlike üliõpilaste arendustele tagasisidet.

Eestist jagavad parimaid praktikaid näiteks riistavarakiirendi üks asutajatest Aleksander Tõnnisson, Garage48 eestvedaja ja üks Mooncascade kaasasutajatest Priit Salumaa. Samuti külastatakse Startup Estonia, Tranferwise´i ning Pipedrive´i kontoreid.

Projekti rahastavad osalevad ülikoolid ning Harry ja Reba Huge’i sihtasutus, mis toetab ka üliõpilaste ja õppejõudude mobiilsust Tartu ülikooli partnerite Nebraska Wesleyani ülikooli ja Charlestoni kolledžiga.

Lisainfo
Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht
5225910
maret.ahonen@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressinõunik
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392