Tartu ülikool aitab Moldoval arendada spordimeditsiini valdkonda

22.–25. jaanuarini külastab Tartu ülikooli kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliinikut Moldova Vabariigi Nicolae Testemițanu riikliku meditsiini ja farmaatsia ülikooli nelja-liikmeline delegatsioon. Delegatsioon tutvub Tartu ülikooli spordimeditsiini ja taastusravi kõrvaleriala residentuuri programmi ja õpetamisega seotud õppebaasidega. Üheskoos pannakse paika tegevused, mille läbi Tartu ülikooli kogemus saab olla abiks vastava eriala loomisel Moldovas.

Projekti eesmärk on arendada erialast koostööd Moldova Vabariigi Nicolae Testemițanu-nimelise riikliku meditsiini ja farmaatsia ülikooliga spordimeditsiini uute õppekavade ettevalmistamisel ja  rakendamisel. „Vastav eriala täna Moldovas puudub, kuid tulenevalt Moldova Vabariigi vajadustest nii rahvatervise valdkonna, harrastus- ja saavutusspordi jm edendamisel, on sihtriigi arstide ettevalmistamisel arengusuundades oluliseks peetud spordimeditsiini eriala õpetamist nii diplomieelses kui ka –järgses (residentuur) õppes. Sealt tuleb ka vajadus vastava eriala järele,“ rääkis TÜ kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku juhataja Eve Unt.

Tartu ülikoolis lõpetati spordiarstide ettevalmistus iseseisva erialana 1992. aastal, kuid alates 2012. aastast avati Tartu ülikoolis lisaeriala residentuur ning lisaks on tehtud mitmeid olulisi uuendusi spordimeditsiini õpetamisel diplomieelses õppes. „Meie kogemused võimaldavad oma teadmisi ja oskusi jagada, mille läbi saame aidata kaasa spordimeditsiini ja taastusravi eriala arengule Moldovas. Sellest tulenevalt näeme projekti ühe olulise väljundina koostööpartneritest õppejõudude koolitamist,“ täiendas Unt.

Moldova delegatsioon külastab Tartu ülikooli Eesti välisministeeriumi arengukoostööprojekti „Eesti-Moldova koostöö spordimeditsiini eriala õppekavade edendamiseks meditsiinihariduses vastavalt Euroopa standarditele" raames.

Lisainfo: Eve Unt, TÜ kliinikumi spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku juhataja,  spordimeditsiini ja taastusravi dotsent, tel: 53319223, e-post: eve.unt@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja