Tartu Ülikool alistas TalTechi hea teise poolajaga

Hooaja kolmandas Eesti-Läti korvpalliliiga mängus võttis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond vastu TalTechi meeskonna Tallinnast. Tänu heale teisele poolajale noppisid tartlased oma ülikooli rektori silme all 79:68 võidu. Kregor Hermet oli meeskonna parim 23 punkti ja kuue lauapalliga. TalTechi eest kogus Oliver Metsalu 13 punkti.

Tartu Ülikooli spordihoones ligi poole tuhande pealtvaataja ees peetud kohtumise algus läks kodumeeskonnal üle kivide ja kändude. Kaitses anti küll korralikku survet, aga tipikatel õnnestus sellest survest läbi saada ning skoorida. Avaveerandi lõpuks juhtis TalTech 23:13.

Sarnane vahe püsis ka suurema osa teisest veerandist, aga neli minutit enne poolajavilet alustas tegid tartlased Kregor Hermeti vedamisel 9:0 spurdi, millega mängu tagasi tuldi. Poolajapausile läksid meeskonnad TalTechi 43.39 eduseisus.

Teisel pooalajal said Tartu Ülikooli mängijad järjest paremini kaitse pidama ja see kandus üle ka rünnakule. Kiired või poolkiired rünnakud andsid lihtsamaid punkte ja TalTechi mängijad hakkasid ka enam visetel eksima. Kregor Hermeti kahepunktivise viis kolmanda veerandi keskel tartlased esmaskordselt ette seisul 49:48. Veerandi lõpus oli tartlaste eduseis minimaalne – 62:61.

Korraks said külalised veel mängu juhtima seisul 66:64, ent viimane veerand kuulus suures osas kodumeeskonnale. TalTech hoiti viimasel neljandikul vaid seitsme punkti peal ning veerandi keskel tehtud 12:0 spurt kallutas mängu lõplikult tartlastele. Tartu Ülikool võitis mängu  79:68 ja kirjutas sellega tabelisse teise võidu.

Üleplatsimehena kogus Kregor Hermet 23 punkti ja kuus lauapalli. Arnas Velicka viskas Tartu Ülikooli eest 20 ning Julius Kazakauskas ja Robin Kivi võrdslet 11 punkti.

TalTechi parim oli Oliver Metsalu 13 punkti ja nelja lauapalliga. Võrdselt 11 punkti peale jäid Levi Martin Giese, Sander Viilup ja Sten Olmre.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul viis sihile tihedam kaitse: "Alguses oli natuke ületahtmist ja lasime mõned asjad liiga kergelt läbi. Teinekord surve avaldamisega ongi nii, et teed alguses pressi ja eksid, aga lõpus hakkavad vastased eksima. See, et suutsime neid teisel poolajal hoida ainult 25 punkti peal on juba selline kaitse, mille pealt mänge võita."

Tartu Ülikoolil on nüüd Olybeti Eesti-Läti liigas kirjas kaks võitu ja üks kaotus. Järgmine mäng on meeskonnal 17. oktoobril Pärnus sealse Pärnu Sadamaga. Taas kodusaalis saab mängule kaasa elada laupäeval, 27. oktoobril kui võõrustatakse lätlaste Ogret.