Tartu Ülikool allkirjastas ühisavalduse 8 Euroopa ülikooliga

10.-11. septembrini Dresdenis toimunud rahvusvahelisel konverentsil allkirjastasid 8 Euroopa ülikooli esindajad avalduse ühtse magistriõppekava mudeli rakendamiseks tööstusmatemaatika erialal.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40537","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]ECMI (European Consortium for Mathematics in Industry) partnerülikoolid Madridi Carlos III Ülikool, Dresdeni Tehnikaülikool, Barcelona Autonoomne Ülikool, Milano Ülikool, Lappeenranta Tehnoloogiaülikool, Lundi Ülikool, Pariisi Ecole des Mines Ülikool ja Tartu Ülikool tunnustasid kahe aasta jooksul välja töötatud õppekava ja otsustasid selle rakendada nii kiiresti kui võimalik. Tartu Ülikooli poolt allkirjastas avalduse õppeprorektor prof Birute Klaas.

Tööstusmatemaatika (Industrial Mathematics) all mõistetaks matemaatilise modelleerimise rakendamist reaalsete probleemide lahendamiseks kõigis inimtegevuse valdkondades ning seda peetakse kogu maailmas innovatsiooni üheks olulisemaks mootoriks. Nimetatud õppekava rakendamine loob üliõpilastele võimaluse juba õpingute vältel integreeruda rahvusvahelise koostöövõrgustikuga.

Tööstusmatemaatika magistriõppe kaheaastasesse programmi kuulub semestripikkune töö mõnes partnerülikoolis ning osalemine rahvusvahelistel ECMI modelleerimisnädalatel, mida korraldatakse igal aastal Euroopa erinevate ülikoolide juures. Kraadiõppe läbinutel osutub perspektiivis võimalikuks omandada korraga kahe ülikooli magistrikraad, sõltuvalt asukohariikide seadusandlusest, kas ühiskraad või topeltkraad.

Selline koostöövõrgustik avardab noorte võimalust leida tööd erinevates riikides ja teha koostööd välisfirmadega võrdväärselt teiste Euroopa riikide ülikooli lõpetanud spetsialistidega. Loodavad otsekontaktid omakorda aitavad hõlbustada Eesti firmade rahvusvahelist koostööd.

Osalevad ülikoolid:
* University Carlos III de Madrid (Hispaania)
* Lappeenranta University of Technology (Soome)
* University of Milan (Itaalia)
* Lund University (Rootsi)
* Dresden Technical University (Saksamaa)
* Paris School of Mines (Prantsusmaa)
* University of Tartu (Eesti)
* The University of Oxford (Suurbritannia)
* Autonomous University of Barcelona (Hispaania)

Lisainfo: Peep Miidla, ECMI kontaktisik Tartu Ülikoolis, tel 737 5492, peep.miidla@ut.ee

Karin Volmer