TARTU ÜLIKOOL ALUSTAB ESMASPÄEVAL UUT ÕPPEAASTAT

Aktuse avab Tartu Ülikooli õppeprorektor professor Birute Klaas. Tervituskõnega esinevad haridus- ja teadusminister Mailis Reps, Tartu linnapea Laine Jänes, ülikooli üliõpilasesinduse esimees Kalmer Tera, esmakursuslaste nimel võtab sõna riigiteaduste eriala 1. aasta üliõpilane Pille-Riin Raudsepp.

2005/2006. õppeaasta Tartu Ülikooli parima õppejõu auhinna saavad filosoofiateaduskonna inglise keele assistent Piret Kärtner, haridusteaduskonna inglise keele didaktika lektor Kristel Ruutmets, bioloogia-geograafiateaduskonna bioloogia didaktika lektor Urmas Kokassaar ning arstiteaduskonna farmakognoosia dotsent Ain Raal.

Aasta parimad õppejõud selgusid eelmisel õppeaastal pärast loengute lõppu tudengite poolt täidetud õppejõudude ja ainekursuste hindamise kirjaliku küsitluse põhjal. Parimad õppejõud saavad kingiks ehtekunstnik Katrin Veegeni kujundatud erikujundusega hõbedast rinnamärgi ning rahalise preemia Tartu Ülikooli professori ühe miinimumkuupalga ulatuses.

Avaaktuse otseülekannet ülikooli aulast on võimalik vaadata veebi vahendusel aadressilt http://video.ut.ee.

Sel aastal alustab Tartu Ülikoolis õpinguid 4 600 üliõpilast ning kokku õpib ülikoolis ligi 19 000 tudengit.

Ülikooli kõigi teaduskondade ning Pärnu, Türi, Narva kolledži ja Viljandi kultuuriakadeemia avaaktused toimuvad samuti 1. septembril. Euroopa kolledži avaaktus toimub reedel, 15. septembril kell 11 ülikooli aulas ja avatud ülikooli avaaktus 29. septembril kell 16 ülikooli aulas. Täpne teaduskondade ja kolledžite avaaktuste kava asub veebiaadressil /181062.

Lisainfo: TÜ avalikkussuhete spetsialist Kady Sõstar, tel 737 5685

Liina Jürgen