Tartu ülikool alustas 2015/2016. õppeaastat Jaani kirikus

Esmaspäeval, 31. augustil kell 10 toimus Jaani kirikus uue akadeemilise õppeaasta avaaktus, kus traditsiooniliselt tervitavad tudengeid rektor professor Volli Kalm, haridus- ja teadusminister ning Tartu linnapea. Uuel õppeaastal alustab Tartu ülikoolis kõikide õppeastmete peale kokku õpinguid üle 3720 uue tudengi.

Kuna ülikooli peahoone üldkasutatavate ruumide remont vältab septembri lõpuni, toimus tänavune õppeaasta avaaktus erandkorras Jaani kirikus, kus asub ka ülikooli kogudus. Teaduskonnad tähistasid õppeaasta algust Tartu ülikooli muuseumi valges saalis Toomemäel või oma õppehoonetes.

„Soovin kõigile uutele ülikoolipere liikmetele initsiatiivikust ja nõudlikku meelt oma haridustee kujundamisel Tartu ülikoolis. Ülikool soovib teile pakkuda võimalikult kvaliteetset ja mitmekülgset valikut, et saaksite kujundada oma õpingud enda huvidele ja ambitsioonidele vastavaks, kombineerides erialasid ja aineid erinevatest eluvaldkondadest. Just laiapõhjalised teadmised tagavad teile tulevikus konkurentsieelise nii kodu- kui rahvusvahelisel tööturul, kus teid vajatakse tulevaste juhtide, arvamusliidrite, teadlaste ja tippspetsialistidena,“ kõlasid rektor professor Volli Kalmu soovitused esmakursuslastele.

Rektori kõrval esinesid avaaktusel tervitusega haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi ning Tartu linnapea Urmas Klaas. Üliõpilaste nimel tervitas aktusel uusi tudengeid TÜ üliõpilaskonna esimees Martin Noorkõiv ning esmakursuslaste eest kõneles arstiteaduse eriala 1. kursuse üliõpilane Rait Bessonov. Avaaktusel esines Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor dirigent Triin Kochi juhatamisel.

Teaduskondade ja kolledžite avaaktused toimusid samal päeval erinevates õppehoonetes ja auditooriumides.

Vaata TÜ avaaktuse salvestust UTTVst

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"879352","attributes":{"alt":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image"}}]]

Lisainfo: Kady Sõstar, TÜ avalike suhete spetsialist, tel: 737 5685, 511 9188, e-post: kady.sostar@ut.ee.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist