Tartu Ülikool arendab koostööd Venemaa ülikoolidega

Narva kolledži direktori Katri Raigi sõnul on Eestil suur potentsiaal Bologna protsessi ja teiste kõrgharidusarenduste tutvustamisel meie lähematele ja kaugematele naabritele nii Venemaal, Valgevenes, Ukrainas, Gruusias kui ka mujal. "Me tunneme nii keelt kui saame aru ka kultuuripildist, meie ühine ajalugu on siin abiks," ütles Raik.

Venemaa ühines Bologna leppega 2003. aastal ning vastavalt Venemaa haridusministri määrusele toimub üleminek uuele kõrgharidussüsteemile juba 2010. aastal. Venemaa on valinud mudeli, kus bakalaureuseõpe vältab neli ja magistriõpe ühe aasta. Euroopa Liidu uuringud kinnitavad, et täna jälgib Bologna protsessi põhimõtteid vaid 9% Venemaa õppekavadest.

Neljapäeval algaval seminaril räägitakse õppekavade ülesehituse loogikast, väljundipõhisest õppekavaarendusest, samuti tutvustatakse kolleegidele varasema õpi- ja töökogemuse arvestamise aluseid ning rahvusvahelist akrediteerimissüsteemi.

Pihkva ülikooli rektor prof Gogolevski ja TÜ rektor prof Karis kirjutasid uuele koostööleppele Tartus alla 12. oktoobril. Koostööleping käsitleb nii õppejõudude kui ka üliõpilaste vahetust ning erinevat koostööd teadusvaldkonnas ning arendustegevuses. Tartu Ülikooli poolt viivad lepingut ellu kolm regionaalset kolledžit: Pärnu, Viljandi ja Narva. Selle ja järgmise aasta tegevuse tähelepanu keskmes on õppekavade arendus. Kolledžid on huvitatud Vene üliõpilastest Eestis.

Moskva Riikliku Ülikooli poolt külastavad Tartu Ülikooli (Tartus) MRÜ filoloogiateaduskonna dekaan prof Marina Remnjova, rahvusvaheliste suhete prodekaan Galina Kedrova ning sealne eesti keele lektor Eve Raeste. Visiidi eesmärgiks on arutada MRÜ filoloogiateaduskonna ning TÜ filosoofiateaduskonna koostöö võimalusi.

Lisainfo: Katri Raik, TÜ Narva Kolledži direktor, tel 5153394, katri.raik@ut.ee ja Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, sirje.uprus@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja