Tartu ülikool avab esmakordselt uksed 9. klasside õpilastele

Tartu ülikool ootab teisipäeval, 4. veebruaril alates kell 12.00 kõiki 9. klasside Tartu ja Tartumaa õpilasi tutvuma ülikoolieluga. Põhikoolilõpetajate avatud uste päeval viivad loodusteaduste, arvutiteaduste, sotsiaal- ja haridusteaduste ning spordi ja ettevõtluse teemal loenguid ja töötube läbi TÜ tudengid ja õppejõud.

Tartu ülikool korraldab 9. klasside õpilastele avatud uste päeva esmakordselt. „Kuigi ülikoolini näib veel pikk tee, siis on kasulik, et noor näeks võimalikult suurt pilti ja eriala valikuvõimalusi juba varakult. Kui praegu peab 9. klassi õpilane valima gümnaasiumi ja seal pakutavate valikainete vahel, siis peatselt tuleb mõelda laiemalt, mis valdkond teda enam paelub,“ rääkis TÜ turunduse peaspetsialist Piret Normet avatud uste päevade vajalikkusest juba 9. klasside õpilastele.

Avatud uste päevale on oodatud kõik Tartu ja Tartumaa üheksandikud. „Töötubades kohtade jagumisel on teretulnud ka kaugemalt tulijad,“ sõnas Normet, lisades, et suure huvi korral planeeritakse üritust korrata ka Tallinnas, et tutvustada TÜ võimalusi sealsetele põhikooli õpilastele.

Avatud uste päev stardib TÜ aulas kell 12.00, mil avaloengu „Teel õigete valikuteni“ peab TÜ materjaliteaduse üliõpilane Arnold Rein Tatunts. Kuna ülikoolis õppimine on midagi täiesti teistsugust võrreldes gümnaasiumi või põhikooliga, arutleb ta ettekandes, milline on üliõpilase elu; kas ülikool on vajalik; kuidas valida eriala; mida teha juba praegu, et ülikooli oleks kergem sisse saada ning keda otsib Tartu ülikool.

Alates kell 13.00 algavad töötoad ja loengud, milles osalemiseks on vajalik eelnevalt registreeruda:

• Loodusteaduste (füüsika, keemia, bioloogia, geenitehnoloogia jt.) huvilised saavad lähemalt arutleda näiteks füüsikalise küsimusega „Kuidas ehitada õhus hõljuvaid ronge?“ ja astronoomiahuvilised viiakse kurssi kuu- ja täheuurijate öötöö telgitagustega.
  • Arvutiteaduste huvilisi ootab nii arvutiteadusalane lauamängu töötuba kui ka programmeerimise töötuba.
  • Sotsiaal- ja humanitaarteaduste huvilised viiakse kurssi eksperimentaalpsühholoogia argipäevaga ning arutleda saab ka küsimuste üle „Kui kassil on 9 elu, siis mitu elu on budistil?“ ja "Tänavakunst ja etnoloogia - mis need on?".
  • Sportlikud ja ettevõtlikud õpilased saavad osaleda töötubades „Kehakeel“, „Loovtantsu- ja mängu ABC“ ning TÜ ideelabori juhi Kalev Kaarna juhtimisel püütakse leida vastus küsimusele „Millise idee elluviimisega sina 25-aastaselt pensionile minna saad?".

Tutvu täpsema programmiga ja registreeru Tartu ülikooli kodulehel.

Lisainfo: Piret Normet, TÜ turunduse peaspetsialist, tel: 512 2671, e-post: piret.normet@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja