Tartu Ülikool avab ettevõtjatele uksed juba sel reedel

21. jaanuaril algusega kell 10.30 toimub Tartu Ülikoolis avatud uste päev ettevõtjatele, kus ülikool esitleb esmakordselt kõiki viimaste aastate peamisi leiutisi.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39037","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

See on ainulaadne võimalus tutvuda ühe päeva jooksul võimalustega, mida ülikool ettevõtjaile pakub – päeva keskmes on seminar, kus praktikud räägivad teadusmahuka ettevõtluse võimalustest koostöös ülikoolidega ja võimalikkusest Eestis, võimalus on tutvuda ülikooli leiutistega ning kohtuda nende autoritega, avatud on elukestva õppe kohvik, kus tutvustakse ülikooli täiendusõppe võimalusi ning oma tegevusi loomemajanduse valdkonnas on tutvustamas Viljandi kultuuriakadeemia. Ettevõtjate käsutuses on ka ettevõtluskoordinaatorid, kes viivad ettevõtjad kokku õigete teaduspartneritega, aitavad koostada ja läbi viia arendusprojekte ning otsida oma ideele rahastust.

Tartu Ülikooli ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juhi Erik Puura sõnul toob ülikool ettevõtluspäeval välja oma võimalused. "Kui eelmisel aastal oli fookus rohkem ettevõtlussuhetel ja nende käivitamisel, siis sel aastal tahame lisaks koostöö tugevdamisele juba olemasolevate ettevõtetega julgustada uusi tegijaid ettevõtlusega alustama," rääkis Puura.

Tartu Ülikooli ettevõtlussuhete koordinaatori Vahur Valdna sõnul on hea meel tõdeda, et ettevõtjad on ülikooli teaduspotentsiaali enda jaoks avastanud ja oskavad seda oma ettevõtte ärieesmärkide saavutamisel edukalt kasutada. "Viimase poole aasta jooksul on ülikool loonud tihedad koostöösidemed rohkem kui 50 uue ettevõttega üle Eesti ning koos jätkub töö uute konkurentsivõimeliste toodete ja teenuste väljaarendamisel," lisas Valdna.

Kõik ettevõtjad ning ka need, kes alles plaanivad ettevõtlusega alustada, on oodatud osalema. Üritus on osalejatele tasuta. Personaalsete kohtumiste, soovitud transpordi ja seminaril osalemise garanteerimiseks palume end REGISTREERIDA teisipäevaks, 18. JAANUARIKS veebilehel www.ut.ee/ettevotjapaev. Peale homset palume pöörduda otse Erik Puura (erik.puura@ut.ee) poole ja kohtade olemasolul soovijad registreeritakse.

Avatud uste päeva kokkuvõttev ajakava:
10.30 Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituut (Nooruse 1) – saabumine, registreerimine, kohv, esmane tutvumine leiutiste toa, loomemajanduse ja elukestva õppe väljapanekutega
11.00 – 13.20 Seminar "Teadusmahuka ettevõtluse võimalustest Eestis"
13.20 – 15.00 Võimalus tutvuda väljapanekutega, külastada suhtluskohvikut ja kohtuda teadlastega
Terve päeva jooksul on avatud:
  • Leiutiste töötuba – väljapanek ülikooli leiutistest ning võimalus kohtuda nende autoriteg
  • Loomemajanduse väljapanek – pärandtehnoloogiaid, rahvuslikku käsitööd jpm tutvustab Viljandi kultuuriakadeemia
  • Elukestva õppe kohvik – kohvikus töötavad ettevõtjate heaks täiendusõppe spetsialistid, kes on valmis pakkuma igale ettevõttele personaalseid lahendusi.

NB! Huvi korral korraldame eraldi kohtumised soovitud teemavaldkondades või valitud TÜ töötajate ja teadlastega. Üritus algab 21. jaanuaril kl 10.30 Tartu Ülikooli Tehnoloogiainstituudi fuajeest, Nooruse 1, Tartu.

Registreerimine ja täiendav info: www.ut.ee/ettevotjapaev
Eelmisel aastal sellises mahus esmakordselt toimunud Tartu Ülikooli avatud uste päev ettevõtjatele ja arendajatele tõi kokku üle 250 ettevõtja ning 50 teadusgrupi. Infopäeval sõlmiti 15 ettevõttega ka juba esimesed eellepingud tulevaseks koostööks.

Lisainfo: Erik Puura, TÜ ettevõtlussuhete ja innovatsiooni juht, tel 737 4802, 506 9882, e-post erik.puura@ut.ee

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist