Tartu Ülikool avab Helsingi Eesti Majas oma esinduse

Reedel, 17. septembril kell 16 avab esmakordselt oma uksed Helsingi Eesti Maja, kus oma esinduse saab ka Tartu Ülikool. Pidulikust avatseremooniast võtavad osa mõlema riigi kultuuriministrid, Helsingi linnapea, Eesti suursaadik Soomes ning teiste Eesti Maja organisatsioonide esindajad. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39286","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

TÜ rektori Alar Karise sõnul on Soome ülikoolid aastakümnete jooksul olnud Tartu Ülikoolile asendamatuteks partneriteks. "Ka täna töötab Tartu Ülikoolis mitmeid Soome õppejõude ning meie välisüliõpilastest moodustavad suurima osa just Soome tudengid. Tartu Ülikooli esinduse loomisega Helsingisse soovime oma õppe- ja teadustöö kontakte Soome partneritega veelgi elavdada, et sellest võidaksid mõlema riigi üliõpilased, õppejõud ja teadlased. Märkimisväärset lisaväärtust loob kindlasti ka Tartu Ülikooli asumine Helsingi Eesti Majja ja tihe koostöö teiste Eestiga seotud asutustega, kellel on samuti oluline asend Soome ühiskonnas Eesti kultuuri ja hariduse edendamisel," ütles Karis.

TÜ esindus Helsingis hakkab asuma aadressil Sörnäisten rantatie 22, kolmandal korrusel. Selle sügise jooksul asub osalise koormusega tööle ka Tartu Ülikooli ametlik esindaja Soomes, kelleks esialgu saab Eesti Instituudi Soome filiaali juhataja Grete Ahtola.
Täiskohaga peaks esindaja tööle asuma alates 1. septembrist 2011.

TÜ esindus Helsingis hakkab arendama sidemeid Soome kõrgharidus-, teadus- ja valitsusasutustega, tihendama koostööd juba olemasolevate partneritega ning tagab ülikooli nähtavuse Soomes ja laiemalt Läänemere kõrgharidusruumis. Esindusest saab koht, kus soovijad saavad tutvuda ülikooli tegevust tutvustavate materjalide ning teaduspublikatsioonidega, osta või tellida ülikooli meeneid, tutvuda ülikooli tegevusega seotud näitustega. Seal hakkavad toimuma regulaarselt ka ülikooli tutvustavad infopäevad.

Helsingi Eesti Maja – soome keeles Viro-keskus – on kolmel korrusel laiuv uusehitis kesklinna lähedusus asuvas Suvilahti linnaosas, kus peale Tartu Ülikooli esinduse leiavad oma koha ka mitmed teised Eestiga seotud organisatsioonid: Tuglase Selts, Soome Eesti Seltside Liit (SVYL), Ettevõtluse Arendamise Sihtasustus (EAS) ning Eesti Instituudi Soome (EIS) filiaal.

Rohkem infot:
www.eestimaja.fi

Lisainfo:
Grete Ahtola, Eesti Instituudi Soome filiaali juhataja, tel +358 50 4385331, info@eestimaja.fi

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja