Tartu Ülikool avab Portugali Kultuurikeskuse

Keskus avatakse koostöös Camõesi Instituudiga (Instituto Camões), kellega Tartu Ülikool sõlmis 2006. aasta oktoobris koostööprotokolli portugali keele ja kultuuri õpetamiseks. Vastavalt koostööleppele kannab Camõesi Instituut suure osa õppejõu ning õppematerjalidega seotud kuludest.

TÜ keeltemajas on keskuse tarbeks sisustatud eraldi ruum (226), kus asuvad lektori töökoht, seminarilaud ja raamaturiiulid. Käesoleva õppeaasta sügissemestrist töötab Tartus portugali keele külalisõppejõuna lektor Bruno André Gomes Marques.

Kell 14 avatakse TÜ Raamatupoes (Ülikooli 11) ka Portugali-teemaline fotonäitus "Bemposta on the Road". Näituse autor Bruno Melão viib ellu kohalikku kultuuri säilitada ja tutvustada püüdva noorteühenduse Associação Domus Egitanae ideed näidata maailmale oma iidset küla, mis üle kolme sajandi (1510–1836) oli osalise poliitilise ja õigusliku autonoomiaga Portugali väikelinn. Näitusel eksponeeritavatel fotodel on kujutatud küla sümbolit ja ühenduse eksliibrist – häbiposti, külamaastikke, küla muljetavaldavat arhitektuuripärandit ning selle lahkeid elanikke.

Lisainfo: Bruno Marques, portugali keele lektor, tel 737 5223, bruno.marques@ut.ee;
Sirje Üprus, rahvusvahelise koostöö juht, tel. 7375615, sirje.uprus@ut.ee

Karin Volmer