Tartu Ülikool avas sisseastujate internetifoorumi

Tartu Ülikool võtab igal aastal vastu ligikaudu 3500 üliõpilast ning seni on sisseastujad saanud küsimusi esitada peamiselt telefoni ja e-posti teel. Õppeosakonna turunduse peaspetsialisti Piret Normeti sõnul otsustati foorumi kasuks põhjusel, et foorum on ülevaatlikum ja kasutajasõbralikum kui nõustamine e-posti teel. "Postitused ja teemad on kogu aeg näha kõigile, mitte ainult üliõpilaskandidaadi postkastis. Foorum võimaldab kasutada otsingusüsteemi, et mitte korrata juba varem küsitut," selgitab ta.

Foorumisse saab postitusi teha anonüümselt ning isikuinformatsiooni jagama ei pea. Sisseastujate küsimustele hakkavad foorumis vastama Tartu Ülikooli vastuvõtuspetsialistid, kelle senise kogemuse põhjal saab väita, et enim teevad sisseastujatele muret SAIS, lävendid ning vastuvõtuprotseduur. Levinud küsimused on: Kui ma esitan SAISis avalduse, kas pean ikkagi paberid ka ülikooli tooma? Kui lävend on 80 punkti, kas minu 81 punkti ikka tõesti garanteerib riigieelarvelise koha? Ma sain sisse, mis ma nüüd tegema pean? Mitmele õppekavale ma saan avaldust esitada? Kõigile mainitud küsimustele leiab foorumist ka vastuse.

Foorumi edukal käivitumisel on tulevikus plaanis teemavaldkondi laiendada, nt luua võimalusi tudengite ja õppejõududega suhtlemiseks või tutvustada põhjalikumalt õppekavu jms.

Foorum asub internetiaadressil www.ut.ee/sisseastumine/foorum

Lisainfo: Piret Normet, TÜ õppeosakonna turunduse peaspetsialist, 737 6271