Tartu Ülikool eksponeerib füüsika instituudi juurdeehituse arhitektuurikonkursi töid virtuaalnäitusel

Kõikidest töödest valis žürii välja kolm võidutööd: Admiral, das MODEL ja LÜKAT. Kõigi kolme võidutöö preemia on 100 000 krooni. Eraldi märgiti ära ka positiivseid emotsioone pakkuvate ideekavanditena tööd NANO ja MUST.

Konkursi eesmärk oli valida parim arhitektuurne lahendus Tartu Ülikooli Füüsika Instituudi õppe- ja teadushoone passiivmaja eeldustega juurdeehitusele (Riia 142). Juurdeehitus olemasolevale kompleksile aitab Tartus toimuvat füüsikaalast teadus- ja õppetööd ühte piirkonda koondada.

Konkursi žüriisse kuulusid Tartu Ülikooli planeeringute ja hangete osakonna juhataja Heiki Pagel, Tartu Ülikooli Füüsika Instituudi direktor Marco Kirm, Tartu Ülikooli Füüsika Instituudi vanemteadur Ergo Nõmmiste, Tartu Ülikooli planeeringute ja hangete osakonna projektijuht Toomas Määrmann, Tartu Ülikooli planeeringute ja hangete osakonna arhitekt Merje Müürisepp, arhitektid Emil Urbel, Vahur Sova ja Andres Lunge ning Tartu Linnavalitsuse arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse juhataja-linnaarhitekt Tiit Sild.

Lisainfo: Toomas Määrmann, Tartu Ülikooli planeeringute ja hangete osakonna projektijuht, tel 737 6634, toomas.maarmann@ut.ee.

Mehis Tuisk
pressiesindaja