TARTU ÜLIKOOL ESITLEB J. W. KRAUSEST ILMUNUD RAAMATUT

Alma Mater on Eesti kultuuriajaloo tugisambaid, akadeemiline Meka, mille tähendus ulatub väljapoole Maarjamaa piire. Ülikooli kuue sambaga peahoone, tähetorn, anatoomiline teater ja iidse toomkiriku varemeisse rajatud raamatukogu lubavad Tartut kutsuda Emajõe Ateenaks.

Tartu Ülikooli ökonoomia, tehnoloogia ja arhitektuuri professor Johann Wilhelm Krause (1757 – 1828) oli üks ülikooli loojatest, just temale anti ülesandeks kujundada uue ülikooli hooneansambel. Tolleaegse klassitsistliku arhitektuuri näitena on ülikooli visuaalne pale tänapäeval üks kaunimatest Põhja-Euroopas.

Album "Alma Mater Tartuensis. Tartu Ülikool ja tema arhitekt Johann Wilhelm Krause" avab Sileesiast pärit arhitekti eluloo, mõttemaailma ja loomingu ning aitab mõista, miks ja kuidas kujunes 19. sajandi alguses Tartusse ülikool.

Raamatu esitlus toimub ülikooli aulas, mis 2002.a. remondi käigus sai 1809.a. Krause projektiga ette nähtud kivihallid seinad ja koidupunased lagede peegevõlvid.
Esitlusel on lisaks albumi tutvustusele võimalik kuulata katkeid Krause enda sulest ilmunud tekstidest.

Kerli Kuusk
TÜ avalikkussuhete spetsialist

INFO: TÜ rektori abi Saima Oras, tel: 375 602.