Tartu Ülikool jõudis tehnikateadustes maailma tippu

Maineka teadusandmebaasi ESI (Essential Science Indicators) värskelt avaldatud ülevaate järgi on Tartu Ülikool esimesena Eesti kõrgkoolidest tõusnud 1% maailma mõjukaimate institutsioonide hulka tehnikateadustes (Engineering).

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37923","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli rektor prof Alar Karis avaldas saavutatu üle rahulolu, aga tõdes samas, et ülikooli tehnoloogiline kompetents ei ole Eestis senini piisavat rakendust leidnud. "See tulemus võiks olla julgustavaks sõnumiks ka ettevõtjatele, et Tartu Ülikooli alusuuringute intensiivsem siire ettevõtlusesse tagaks Eestis kõrgtehnoloogilise tootmise kiirema arengu," rõhutas Karis.

TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaan prof Peeter Burk ütles uudist kommenteerides, et Tartu Ülikool on juba pikka aega süstemaatiliselt tehnikateaduste valdkonna arengule tähelepanu pööranud ja see töö on ka vilja kandnud.

"Mitmed teadusgrupid - füüsikud, materjaliteadlased, geograafid, arvutiteadlased jt - on oma tegevusvaldkonda teadlikult laiendanud tehnikateaduste suunas. Samuti on loodud mitmeid uusi teadusgruppe, kes keskenduvadki tehnikateadustele. Arvestades ülikooli jätkuvat huvi selle valdkonna vastu ja järjest efektiivsemat doktoriõpet, on alust uskuda, et tõus tehnikavaldkonna pingereas jätkub," ütles Burk.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"37922","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

ESI (Essential Science Indicators) andmebaasis arvestatakse mõjukuse hindamisel artiklite ning viidete arvu. Varem on Tartu Ülikool institutsioonina oma valdkonna 1 protsendi parimate hulka jõudnud keemias, kliinilises meditsiinis, looma- ja taimeteaduses, keskkonnateadustes ja ökoloogias, üldises sotsiaalteaduses, bioteadustes, materjaliteaduses ja geoteadustes.

Lisainfo: Indrek Ots, TÜ teadus- ja arendusosakonna juhataja, tel 737 6193, e-post Indrek.Ots@ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja