Tartu ülikool kogunes salliva ühiskonna toetuseks

Tartu ülikool on olnud asutamishetkest alates kohtumispaigaks erinevatele inimestele, kultuuridele ja ideedele. Sooviga rõhutada, et hindame ülikoolis ja ühiskonnas inimesi, kelle mõtted ja teod on edasiviivad, ligimesi ja akadeemilisi väärtusi austavad, toimus TÜ peahoone sisehoovis toetusavaldus sallivale ülikoolile ja ühiskonnale. Ürituse avasid rektor Volli Kalm ja emeriitprofessor Rein Taagepera.

Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm rääkis, et Tartu ülikoolis ja Tartus on meie ümber igapäevaselt üle tuhande rahvusvahelise inimese töötamas, tegemas teadus- või õppetööd: „Siin seob inimesi soov jõuda uute teadmisteni ja seda toetab ülikooli vaimne rikkus ning avatus.“

„Tartu ülikool on avatud teaduse, hariduse ja kultuuri kodu – siin on avatud vaim kogu maailmale. Meie rahvusvahelised sõbrad, kaasüliõpilased ja kolleegid on osa Tartust ja Eesti ühiskonnast, mistõttu peame neisse suhtuma nii, nagu soovime, et meisse suhtutakse – austuse, lugupidamise ja abiga, kui vaja. Toetusavaldusega sallivusele tuletame üheskoos oma kaaslinlastele ja kogu Eestile meelde, et ülikooli akadeemiline mõtteviis on salliva ühiskonna poolt,“ lisas rektor.

Sündmuse eestvedaja, J. Skytte poliitikauuringute instituudi turundusspetsialist Silver Bohl ütles: „Rõhume sel üritusel veidikene sõnamängule: sall-sallivus. See võib olla päris mõjus vaatepilt, kui mitusada inimest ülikooli kaitsvate seinte vahel üheskoos sallidega taeva poole lehvitab. Jäädvustame toetusavalduse taevakaameraga õhust ja tavakaameraga maa pealt, et meie sõnum sallivusest leviks ülikoolist kaugemale.“

Sündmust korraldab TÜ Johan Skytte poliitikauuringute instituut koostöös üliõpilasesindusega.

Vaata ka ürituse Facebooki lehte, UTTV pildigaleriid ja Tartu Postimehe pildigaleriid.

Silver Bohl, J. Skytte poliitikauuringute instituudi turundusspetsialist
silver.bohl@ut.ee