Tartu ülikool koolitab õpetajad programmeerimist õpetama

18. oktoobril alustab enam kui 50 Eesti õpetajat TÜ arvutiteaduse instituudis kursust, kus antakse õpetajatele ülevaade, kuidas programmeerimist koolitunnis efektiivselt ja huvitavalt õpilastele edasi anda. Kursuse üks eesmärk on suurendada koolitundidega õpilaste huvi ülikooliõpingute vastu IT-valdkonnas.

„Meie haridussüsteem on pidevas muutumises ja koolides püütakse õpilastele uusi ja huvitavaid võimalusi pakkuda. Programmeerimine on kindlasti valdkond, kus õpilased võiksid koolis saada kasvõi esialgse ettekujutuse,“ sõnas kursuse eestvedaja, TÜ informaatika didaktika assistent Tauno Palts, lisades: „Kursuse üheks eesmärgiks on tõsta läbi koolitunnis toimuva programmeerimisõpetuse noorte huvi IT hariduse vastu, mis on Eestis üks kiiremini arenevaid valdkondi.“

Paltsi sõnul saab programmeerimisega tegeleda nii tavalistes tundides kui ka huviringides ja seda väga erinevates vormides ja tasemetel. Selleks, et õpetajatel oleks lihtsam õpilasi programmeerimise juurde viia, korraldab Tartu ülikooli arvutiteaduse instituut vastavaid kursusi, mille käigus valmivad ka õpilastele õppematerjalid.

18. oktoobril algavatel kursustel keskenduvad II ja III kooliastme õpetajad programmeerimiskeskkonnale Scratch, IV kooliastme õpetajad programeerimiskeelele Python. „Kursused täitusid ühe päeva jooksul ja praegu käivad ettevalmistused uute rühmade avamiseks,“ rääkis Palts õpetajate huvist kursuse vastu. Lisaks auditoorsetele kohtumistele ja mahukale e-õppele külastavad õpetajad ka edukate IT ettevõtete (CGI, Fujitsu, Nortal) Tartu osakondi.

Kursuse läbiviimist toetab hariduse infotehnoloogia sihtasutus (HITSA).

Lisainfo: Tauno Palts, TÜ informaatika didaktika assistent, tel: 53 481 877, e-post: tauno.palts@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja