Tartu Ülikool koolitab rahvusvahelisel loodusteaduste olümpiaadil osalejaid

Möödunud nädala lõpul toimus Tartu Ülikoolis 5. rahvusvaheliseks loodusteaduste olümpiaadiks valmistuvate noorte esimene treeningkogunemine. Lisaks esindusvõistkonnale olid kogunemisele kutsutud ka kõik need õpilased, kes pääsesid Eesti loodusteaduste olümpiaadil esikümnesse.

TÜ õppejõudude kõrval juhendasid õpilasi ka tudengid, kes on oma keskkoolipõlves ka ise rahvusvahelistel olümpiaadidel edukalt Eestit esindanud.

Õppekohtumise käigus tehti Tartu Hugo Treffneri Gümnaasiumi bioloogiaklassis tutvust mikroskoobiga, tiitrimist õpiti ülikooli keemialaboris ning füüsikaeksperimente harjutati Tähe tänava õppehoones.

Järgmine õppekohtumine on novembris. Siis vaadatakse läbi teooriaülesanded, mida õpilased on eelnevalt kodus iseseisvalt lahendanud.

5. noorte rahvusvaheline loodusteaduste olümpiaad toimub detsembris Lõuna-Koreas. Eesti võistkonda on arvatud üleriigilisel olümpiaadil üldarvestuses parimaid tulemusi saavutanud kuus õpilast: Kaur Aare Saar Tallinna Inglise Kolledžist, Erik Tamre ja Ralf Ahi Tallinna Reaalkoolist, Eva-Lotta Käsper Tartu Kivilinna Gümnaasiumist, Rene Lomp Tallinna Liivalaia Gümnaasiumist ja Taivo Pungas Tallinna Prantsuse Lütseumist.

Lisainfo:
Karin Hellat, kolloid- ja keskkonnakeemia lektor, Eesti loodusteaduste olümpiaadi korraldustoimkond, 737 5179, karin.hellat@ut.ee

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist