TARTU ÜLIKOOL KORRALDAB KONVERENTSI HINDAMAKS EESTI ÕPETAJAHARIDUST EUROOPA KONTEKSTIS

Konverentsi avavad 2. detsembril kell 10 Haridus- ja Teadusministeeriumi abiminister Erkki Piisang, Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo ning Tallinna Ülikooli akadeemiline prorektor Heli Mattisen.

Konverentsil käsitletavate teemade seas on õpetaja professionaalne areng ja võtmekompetentsid, innovatiivsed suunad õpetajahariduses ning õpetaja valmisolek muutusteks.
Tartu Ülikooli haridusteaduskonna praktika- ja kutseaasta talituse peaspetsialisti Valdek Rohtma sõnul soovitakse konverentsiga tutvustada ka laiemale avalikkusele õpetajahariduse
innovatiivseid suundi ning riiklikke ja Euroopa trende õpetajahariduses. Samas annab Rohtma hinnangul konverents ka võimaluse võrrelda algaja õpetaja toetamise võimalusi ning tutvustada Eesti õpetaja V kutsestandardit.

Paralleelselt konverentsiga toimuvad ka posterettekanded. Konverentsi juhataja on Tartu Ülikooli Õpetajate Seminari direktor Toomas Kink, paneelarutelusid juhib Tarmo Loodus.

Täiendavat infot konverentsi kohta saab aadressilt http://www.hillside.ee/opetaja

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht