TARTU ÜLIKOOL KORRALDAB PÕHJAMAADE RAKUBIOLOOGIDE TIPPKONVERENTSI

Konverentsi avaloengu peab dr Reuven Agami Hollandi Vähiinstituudist. Tegu on juba kaheksanda konverentsiga seeriast, mis on põhiliselt suunatud erinevate riikide doktorantide teadussuhtlemisele. „Rakutsükli uurimine on oluline nii alusteadusele kui ka mitmetele rakendustele - näiteks on nendele teadmistele põhinedes loodud juba mitu uue põlvkonna vähiravimit ning katsetuste faasis on neid sadu,“ ütles konverentsi peakorraldaja Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets.

"Konverentside sari, mida kordamööda korraldavad kõik osalejariigid, annab ka meie doktorantidele võimaluse kiiresti sulanduda rahvusvahelise teadusmaastikuga, saada osa kõigest uuest ning tutvustada oma tööd teistele. Just noorte teadlaste arendamist peame me praegu geeni- ja keskkonnatehnoloogia tippkeskuses ning TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituudis esmatähtsaks," lisas Maimets.

Lisainfo: prof Toivo Maimets, TÜ molekulaar- ja rakubioloogia instituut, tel 527 7002

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist