Tartu Ülikool kutsub 9. klassi õpilasi lahtiste uste päevale

7. veebruaril kell 12.30 algab Tartu Ülikooli lahtiste uste päev 9. klassidele. Õpilasi oodatakse õppehoonetesse Ülikooli 17 ja 18, Jakobi 2, Liivi 2 ning Lossi 3.

Lahtiste uste päeval on võimalik kuulata põnevaid loenguid ja osaleda töötubades. Päeva jooksul toimub kolm 45-minutilist töötubade sessiooni, mille algusaeg on kell 12.30, 13.30 ja 14.30. Nii on õpilasel soovi korral võimalik osaleda kuni kolmes teda huvitavas töötoas.

Lahtiste uste päeva korraldaja, TÜ teaduskooli peakoordinaator Terje Kapp märkis, et juba kevadel tuleb õpilastel teha valik, kas jätkata õpinguid gümnaasiumis või kutsekoolis. „Et see valik oleks nende jaoks õige, pakumegi võimalust tutvuda Tartu Ülikoolis õpetatavate erialadega, ja töötoad on selleks väga hea lahendus,“ ütles Kapp.

Esmakordselt tuuakse 300 õpilase ette ka põnevuse ja tarkusega täidetud videoetendus, mis aitab neil särava näitleja kaasabil Tartu Ülikooli paremini tundma õppida.

Töötubadesse tuleb registreerida Tartu Ülikooli kodulehelRegistreerimine kestab 5. veebruarini või seni, kuni kohti jätkub, ja registreerimise järel saadetakse e-posti teel kinnituskiri.

9. klasside lahtiste uste päev toimub juba kuuendat korda.

27. veebruaril korraldatakse traditsiooniline, ent sel korral uuendatud formaadiga, lahtiste uste päev gümnasistidele.

Lisateave:

Terje Kapp, TÜ teaduskooli peakoordinaator, 737 5589, terje.kapp@ut.ee